banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Karaman’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarlarının katılımıyla muhtarlar toplantısı ve sonrasında muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

banner809
YEREL 22.10.2020, 15:16 22.10.2020, 15:27
239
Karaman’da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
banner762

Piri Reis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Pandemi süreci hepimizi çok meşgul ediyor, ben öncelikle sizlere yapmış olduğunuz değerli katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun çok güzel çalışıyorsunuz, köylerinizde izolasyonda olması gereken kişileri kısa sürede ilgili birimlere bildirerek böylece hastalığın yayılmasını önlemede bizlere yardımcı oluyorsunuz” dedi.

Konuşmasının devamında son zamanlarda salgının yayılma hızının arttığına değinen Vali Işık, dünya genelinde büyük bir artış var, biz bu artışın yavaş yavaş ülkemize ve ilimize doğru yayılacağı endişesindeyiz. Her ne kadar vakaların azaldığı gözükse de yapmış olduğumuz değerlendirmelerde salgının ilerde tekrar artışa geçebileceği endişesi taşıyoruz” dedi.

Vali Mehmet Alpaslan Işık, toplantıda eğitimin önemine vurgu yaparak eğitimin hayatın olmazsa olmaz bir parçası olduğunu bu nedenle okullardaki eğitimin sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam edebilmesi için bu mücadelenin hep birlikte yürütüleceğini ifade etti.

Toplantıda sorun ve taleplerin dile getiren muhtarlara söz veren Vali Işık, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.

Muhtarlar toplantının ardından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; Koronavirüs salgını, okullarda salgına karşı alınan önlemler, merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarlıklarının mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumlulukları, nüfus iş ve işlemleri ve PTT hizmetlerine ilişkin kurum amirlerince bilgilendirmede bulunuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:30
Öğle 12:39
İkindi 15:16
Akşam 17:38
Yatsı 18:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@