banner590

Son Dakika
banner722

Karaman’da Ödüllü Slogan Yarışması Yapılacak

Karaman’da Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından ödüllü slogan yarışması yapılacak.

YEREL 20.02.2021, 08:58 20.02.2021, 09:02
162
Karaman’da Ödüllü Slogan Yarışması Yapılacak
banner762

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, toplumda afet farkındalığının gelişmesi ve afet kültürünün yerleşmesi, yaşadığımız afet deneyimlerinden ders çıkararak bilgilerin kalıcılığının sağlanması, toplumda risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliğinin oluşturulması ve bu şekilde afete hazır bir toplum oluşturulması hedefini gerçekleştirmek amacıyla slogan yarışması düzenlemektedir. Söz konusu slogan ile afet konusunun kamuoyunun zihninde yer tutması amaçlanmaktadır” denildi.

DÜZENLEYEN KURUM
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

YARIŞMANIN ADI
Afet Konulu Slogan Yarışması

YARIŞMANIN KONUSU
AFAD kurumunun ve AFAD projelerinin iletişiminde kullanmak üzere söylem geliştirilmesi.

YARIŞMANIN AMACI

Belirlenecek sloganlar ile AFAD tarafından hayata geçirilen Afetlere Eğitim Yılı ve benzeri projelerin bilinirliğini ve etkisini artırmak.

Toplumun zihninde yer tutacak, vurucu söylemler ile afetlere hazırlık konusunda motivasyon oluşturmak.

Toplumdaki afet bilincini ve farkındalığını artırmak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Yarışmaya sadece AFAD Gönüllüleri başvurabilir. (18 yaşın üstündeki herkes e-devlet üzerinden AFAD Gönüllülük başvurusunda bulunabilir.)

Yarışmaya katılabilmek için, AFAD Gönüllülük Sistemi’ndeki Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi’ni tamamlamış olmak gerekmektedir.

Jüri üyeleri ile 1.derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

BAŞVURU

Başvurular; ekte yer alan Başvuru Formu’nun doldurularak slogan@afad.gov.tr adresine gönderilmesi suretiyle yapılacaktır.

Katılımcıların sosyal medya kanalları veya başka yollarla ileteceği fikir ya da söylemler değerlendirmeye alınmayacaktır.

31 Mart 2021 tarihinden sonra iletilen slogan önerileri dikkate alınmayacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ

Başvuru

:

19 Şubat - 31 Mart 2021

Değerlendirme

:

1 - 15 Nisan 2021

Sonuçların Açıklanması

:

15 Nisan 2021

SLOGAN ÖZELLİKLERİ

Yarışmacılardan, en fazla 5+1 kelimeden oluşan özgün söylemler oluşturmaları beklenmektedir. Slogan önerileri herhangi bir şekilde daha önce kullanılmamış olmalı ve daha önce kullanılan söz dizimlerinin değiştirilmesinden elde edilmemiş olmalıdır.

Yarışmacılar tarafından oluşturulan sloganlar; orijinal olmalı, basit olmalı, inandırıcı olmalı, kolay hatırlanabilir olmalı, “afet” kavramını çağrıştırmalı ya da bu kavramla ilişkili olmalıdır.

Yarışma kapsamında değerlendirmeye sunulan sloganlarda siyasi amaçlara hizmet etmemek, sakıncalı ve zararlı ifadeler (küfür, hakaret, argo) içermemek, genel ahlak kurallarına uymak, bir ticari markanın reklamını yapmamak şartları aranır.

DEĞERLENDİRME
Yarışmaya gönderilen slogan önerileri Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak jüri tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirmede dikkate alınacak kriterler aşağıda sunulmaktadır.

Söylemin içerik uygunluğu

Söylemin özgünlüğü ve farklılığı

Söylemin uygulanabilirliği

Söylemin niteliği ve kalitesi

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü

:

Dizüstü Bilgisayar

İkincilik Ödülü

:

Tablet

Üçüncülük Ödülü

:

E-kitap Okuyucu

* Ayrıca sıralamada ilk 20’ye giren yarışmacılara Afet ve Acil Durum Çantası hediye edilecektir.

YARIŞMA KURALLARI

Yarışmaya başvuranlar ortaya koydukları sloganların tüm telif ve kullanım haklarını Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na devredeceklerini ve herhangi bir hak iddia etmeyeceklerini bu yarışmaya katılmakla kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

Katılımcılar sundukları eserlerin kullanım haklarını Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) devretmiş sayılır ve AFAD bu eserleri yarışma sonuçlarının ilanında sosyal medyada ve AFAD’a ait internet sayfaları ve basılı materyallerde kullanma hakkına sahiptir. Yarışmacıların sloganları, dereceye girmese dahi ortaya çıkan eserlerin tüm kullanım hakları AFAD’a aittir.

Yarışmacılar en az 1, en fazla 5 sloganla katılım sağlayabilecektir.

Ödül alan slogan birden fazla aday tarafından önerilmesi durumunda önce başvuran katılımcının başvurusu değerlendirmeye alınacaktır.

Fikri mülkiyet haklarını ihlal eden sloganlar diskalifiye edilecektir. Üçüncü kişilerin bütün yasal girişimlerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir. Sunulan proje ile fikri mülkiyet haklarının ihlal edildiği yarışma sonuçlandıktan sonra anlaşılsa dahi ödül geri alınır.

AFAD personeli de başvuru şartlarını sağlamak koşuluyla yarışmaya başvurabilir.

Yarışma jürisinin ödüllendirme noktasındaki takdiri saklıdır. Bu bağlamda ödüllendirmeye değer bir eser ortaya çıkmazsa herhangi bir ödül verilmez.

Yarışma jürisi değerlendirme sırasında yalnızca sloganları görecektir. Herhangi bir Yarışmacının adı ve soyadı jüri tarafından görünmeyecektir.

Slogan yarışması ticari bir amaç gütmemektedir ve katılımcılardan da herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Yarışma kapsamında katılımcılardan alınan kişisel veriler 3.kişilerle paylaşılmayacak; yarışma değerlendirme ve ödül dağıtımı sürecinin sonunda tamamen silinecektir.

AFAD, yarışma ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Katılımcılar, bu şartnamede yer alan tüm koşulları eksiksiz şekilde kabul etmiş sayılır.

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 01 Mart 2021
İmsak 05:52
Güneş 07:11
Öğle 13:05
İkindi 16:16
Akşam 18:48
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@