banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Karaman’da “Sabah Namazı Buluşması” Yapıldı

Karaman’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle 'Sabah Namazı Buluşmaları' başladı.

YEREL 06.10.2021, 09:47
250
Karaman’da “Sabah Namazı Buluşması” Yapıldı
banner762

Karaman İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce, Aktekke Camii'nde "Sabah Namazı Buluşması" düzenledi. Karaman İl Müftülüğünce Aktekke Camii’nde düzenlenen “Sabah Namazı Buluşması” Yasin-i Şerif suresi tilaveti ile başladı. Cemaatle kılınan sabah namazının ardından İl Müftüsü Faruk Gürbüz, cami cemaati ve gençlere hitap etti.

Buluşmaya katılan gençlere teşekkür eden Müftü Gürbüz: “Genç olup da namaz kılmak, uykunun tatlı zamanında kalkıp namaza gelmek çok anlamlı ve çok güzel bir davranış” olduğunu ifade etti.

GÜRBÜZ: “İYİ ARKADAŞLA KÖTÜ ARKADAŞ MİSK TAŞIYAN KİMSE İLE KÖRÜK ÜFÜREN KİMSE GİBİDİR”

İl Müftüsü Gürbüz, konuşmasının devamında gençlerin arkadaş seçme konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatarak: “Allah Rasulü arkadaş seçiminin önemine binaen şöyle bir benzetmede bulunur: “İyi arkadaşla kötü arkadaş misk taşıyan kimse ile körük üfüren kimse gibidir. Misk taşıyan ya sana onu ikram eder yahut sen ondan (miski) satın alırsın ya da ondan güzel bir koku duyarsın. Körük üfüren kimse ise ya elbiseni yakar ya da ondan kötü bir koku duyarsın!” (Müslim, Birr, 146.)

Tıpkı Sevgili Peygamberimiz tarafından kokuların en güzeli sayılan miski (Ebu Davud, Cenaiz, 32, 33.) taşıyan kimse gibi. O, doğrudan miski ikram etmese ya da kendisinden misk satın alınmasa bile en azından etrafına yaydığı güzel kokuyla insanı etkiler. Kötü arkadaş ise Tıpkı körük üfüren kişi gibi. O, körüğe her üfleyişinde etrafa saçtığı kıvılcımlarla yanında bulunan kimsenin ya elbisesini yakar ya da yakmasa bile üzerine kötü kokusu siner, isi pası bulaşır” ifadelerini kullandı.

Namazın ardından cemaate ve gençlere çorba ikramında bulunuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@