banner464

Karaman'da Yürüme Yolları Yapılıyor

Karaman'da Görme Engelliler İçin Yürüme Yolları Yapılıyor

Karaman'da Yürüme Yolları Yapılıyor

Karaman'da Görme Engelliler İçin Yürüme Yolları Yapılıyor

02 Mayıs 2014 Cuma 18:59
626 Okunma
Karaman'da Yürüme Yolları Yapılıyor
 Karaman’da görme engelli vatandaşların rahat yürüyebilmesi için belediye binası içerisinde ve caddelerde hissedilebilir yüzeyle kaplı yürüme şeritleri yapılıyor.
Engelilerin karşılaştıkları güçlükleri ortadan kaldırmak için uzun süredir çalışmalarını sürdüren Karaman Belediyesi, görme engelliler için belediye hizmet binası içine ve 1. İstasyon Caddesi ile İsmetpaşa Caddesi’ne özel yürüme şeritleri yaptırdı.

“Engelli Vatandaşlarımız İçin Düzenleme Yapıyoruz”

Karaman’daki cadde ve sokaklarda engelli vatandaşların sorun yaşamaması için yol ve kaldırımlarda da düzenlemeye gidildiğini söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "Görme engelli vatandaşlarımız bundan böyle, yön gösteren hissedilebilir yüzeyle kaplı yürüme şeritlerinde yardımsız yürüyebilecekler. Bilindiği üzere yaptığımız kaldırım çalışmalarında engelli vatandaşlarımızı da düşünerek onların yürümesini kolaylaştıracak tarzda özel şeritler yaptık. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama tam katılımlarının sağlanması için kamu binalarının, kamuya açık alanların ve toplu taşıma araçlarının özürlülerin kullanımına uygun duruma getirilmesi gerekir. Biz de belediye hizmet binamızda, Otogarda ve toplu taşıma araçlarımızda bu yönde bir çalışma yaptık. Özel yürüme kulvarı sarı renkli, 40x40 santim büyüklüğünde, noktalı ve düz çizgilerden oluşuyor. Noktalı olan bu işaretler belediyeye gelen, görme engelli vatandaşımıza bir uyarı, ikaz mahiyetini taşıyor. Ana giriş kapısından itibaren düz şerit halindeki çizgiler 'devam et' anlamına geliyor. Vatandaşımız noktalı yere geldiğinde sağa, sola veya ilgili bölgeye sapacağını anlamını çıkarıyor. Bu uygulamanın engelli vatandaşlarımıza çok faydalı olacağını düşünüyoruz” dedi.
Son Güncelleme: 03.05.2014 18:08
Yorumlar