banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman’dan Afrika’ya Yardım Eli

YEREL 13.04.2022, 13:18
290
Karaman’dan Afrika’ya Yardım Eli
banner762

Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği, Afrika ve Asya’daki ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.

Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Özkurt, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “2013 yılında başlayan hizmet kervanı her geçen gün yeni umutlara, yeni ufuklara yelken açmaya devam ediyor. Hemşerilerimizin teveccühü ve bizzat katılımı ile içinde bulunduğumuz pandemiye rağmen büyük bir özveri göstererek çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hemşerilerimizin katılımı gönüllere su serpmeye, Ramazan-ı Şerif’in atmosferinden ve bereketinden istifade etmeye, hayırda yarışmaya devam ediyoruz.

Bu sene şimdilik memleketimiz Karaman’da ve İstanbul’da ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımına vesile olduk. Yine geleneğimizi bozmadık ve Afrika’daki, Asya’daki gariplerin, yetimlerin yüreğinde yer alabilmek ve onların dualarına talip olmak için her gün 5 yerde yetimhanede iftar yemeği ikramına da vesile oluyoruz. Bununla beraber su kuyusu çalışmalarımız da devam ediyor.14. Kuyumuzu açmanın onurunu yaşıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızda hayırseverlerden gelen yardımları Karaman ve İstanbul yanında uzak diyarlardaki ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara, yetimlere ulaştırarak Karaman’ımızın dayanışma ruhunu ve gücünü tüm dünyaya göstermeye gayret ediyoruz.

“Hayırda yarışın” düsturu ile hemşerilerimizi hayra teşvik ederek darlıkta ve bollukta tasadduk etmenin fazileti ile Ramazan-ı Şerif’in bereketinden azami derecede istifade etmek için bu mutluluğumuzu hemşerilerimizle paylaşarak bu iyilik hareketinin daha da genişlemesini arzu ediyoruz. Derneklerimiz, bu iyilik hareketinde aracı/vesile olduğundan sağ elin verdiğini sol el de görmemekte ve işin ruhuna uygun, huzurlu bir dayanışma sağlanmış olmaktadır. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini tebrik eder, huzurlu ve bereketli günlere sağlık ve afiyetle kavuşmalarını temenni ederiz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@