banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Karaman’dan Karadeniz’e Yardım Eli!

Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi tarafından hayırseverlerden tedarik edilen insani yardım malzemeleri Karadeniz’e gönderildi.

YEREL 19.08.2021, 12:10 19.08.2021, 12:12
183
Karaman’dan Karadeniz’e Yardım Eli!
banner762

Karadeniz’de yaşanan sel felaketi nedeniyle mağdur kalan vatandaşlar için Karamanlı hayırseverler yardım eli uzattı. Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi tarafından hayırseverlerden tedarik edilen insanı yardım malzemeleri Karadeniz’e gönderildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma şunları kaydetti:

“Batı Karadeniz’de şiddetli yağmurun sebep olduğu sel ve su baskınları nedeniyle Sinop Ayancık, Bartın Ulus, Samsun Bafra ve Kastamonu Azdavay ve Bozkurt ilçeleri başta olmak üzere bölgede ciddi hasarlar meydana getirmiştir. Birçok mahalle ve köy sel baskınından etkilenmiştir. Türk Kızılay, birçok ildeki sel felaketinin ilk dakikalarından itibaren alarm durumuna geçmiştir. Selden etkilenen vatandaşların olumsuz şartlardan korunması için gerekli gıda ve diğer insani yardım malzemeleri ve bölge beslenmesine yönelik yoğun faaliyetlerine devam etmektedir.

Devletimiz bütün kurumlarıyla bölge de çok yoğun bir çalışma yürütmektedir. Henüz, yolları açılamayan köylere Milli Savunma Bakanlığına bağlı helikopterlerle dahi yardım malzemeleri ulaştırılmaktadır. Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi afet bölgesinde faaliyette bulunan Kızılay afet uzmanları tarafından talep edilen insani yardım malzemelerini Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi tarafından Karamanlı hayırseverlerden tedarik edilmiş ve insani yardım malzemeleri bölgeye sevk edilmiştir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@