Karaman’ın Girişimci Bayanlarından Türkiye Birinciliği

Mikrokredi Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu.

banner491
Karaman’ın Girişimci Bayanlarından Türkiye Birinciliği
banner552

Karaman Mikrokredi kullanıcılarından Tuğba Çetin Yılın Mikro Girişimcisi ile büyük ödül alırken, Vizyon dalında Fadimana Dinçer birinci oldu.

57 ilden 40 Bin başvurunun alındığı ve 33 kişinin finale kaldığı Mikrokredi girişimci ödüllerinden Tuğba Çetin ve Fadimana Dinçer Karaman’a ödül ile döndüler. IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozsoy, HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdere, Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetler Başkanı İhsan Necipoğlu Aksoy Grup Yönetim Kurulu Üyesi Belgin Aksoy Berkin, Gazeteci Hakan Güldağ, Gazeteci Şelale Kadak ve Gazeteci Talat Yeşiloğlu’nun Jüri üyeliğini yaptığı yarışmada birbirinden etkileyici yaşam ve iş öyküleri vardı. 33 Finalistin yarıştığı ödül törenin de Sekiz dalda ödül verildi. Büyük ödül “Yılın Mikro Girişimcisi” ödülünü Tuğba Çetin almaya hak kazanırken, “Vizyon” dalında ödülü Fadimana Dinçer almaya hak kazandı. Karaman’ı en iyi şekilde temsil eden Çetin ve Dinçer para ödülü ve çeşitli ödüllerle Karaman’a döndüler.

MİKROKREDİ NEDİR?

Mikrokredi kadınların kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmasına imkan sağlayan, teminat gerektirmeden verilen küçük bir sermayedir. Üyelerimiz aldıkları sermaye sayesinde hem ev ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bugüne kadar Karaman’da 950 bayan bu krediden faydalanmıştır. Hali hazırda 245 girişimci bayan bu sermayeden faydalanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 15:51
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner553

banner546