banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Karaman’ın Hayalleri Başka Bahara mı Kaldı?

4 Eylül tarihinde Ankara-Sivas hızlı tren hattıyla birlikte açılması planlanan Karaman-Konya hızlı tren hattında in cin top oynuyor.

YEREL 02.09.2021, 15:06 04.09.2021, 12:21
2582
Karaman’ın Hayalleri Başka Bahara mı Kaldı?
banner762

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 237 kilometrelik Konya-Karaman-Ulukışla (Niğde) Hızlı Tren Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Konya-Karaman hattının 102 kilometrelik kısmının 4 Eylül’de Ankara-Sivas hızlı tren hattıyla birlikte açılacağı haberi Karamanlıları umutlandırdı. Sinyalizasyon çalışmalarının tamamlandığı projede 9 Şubat itibariyle başlayan test sürüşleri 15 Mart’ta tamamlanmıştı. Proje kapsamında, 74 köprü ve menfez, 11 yaya alt ve üstgeçidi inşa edildi. Konya-Karaman arasındaki seyahat süresi 1 saat 15 dakikadan 35 dakikaya düşürecek olan proje Karamanlıların en büyük hayallerin arasında da yerini aldı.

Öte yandan Ankara-Sivas hattında açılışına sayı günler kala bütün hazırlıklar yapılırken, Karaman Tren Garı’nda ise aynı hazırlıklarının yapılmadığı gözlemlendi. Açılış için tren garında bir bayrak bile asılmadığı gibi Karaman-Konya hızlı tren hattında in cin top oynuyor.
Açılış için hazırlıkların yapılmaması “Yine mi açılmayacak” sorusunu gündeme tekrar getirdi.

VATANDAŞTAN TEPKİ!

Karaman Tren Garı’nı büyük bir heyecanla arayan vatandaşlar hızlı trenin açılışı hakkında bilgi almak çalıştığı öğrenilirken, hazırlıkların yapılmaması da tren garına uğrayan vatandaşların tepki vermesine neden oluyor.

Tren garına açılış hakkında bilgi almaya gelen bir vatandaş, görevliler tepki göstererek: “Benim bildiğim açılış yapılacak yerde bir hafta önceden hazırlık yapılır. Karaman’da henüz böyle bir hazırlık yok her gün garın önünden geçerken görüyoruz. Yazık günah milletin hayalleriyle oynanıyor. Yüzlerce insan hakkına giriliyor. Madem açılış yapılmayacak yetkililerin yapılan haberlere karşı açıklama yapması gerekiyor” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@