banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden Anlamlı Sergi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Karma serginin Açılışı SKM sergi salonunda çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

YEREL 05.03.2020, 14:43
1661
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinden Anlamlı Sergi
banner762

Küratörlüğünü Betül Serbest Yımaz ve Ahmet Hakan Yılmaz’ın üstlendiği serginin açılışı yapılan konuşmalar ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün mesajının okunmasıyla sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Prof. Dr. Mehmet Akgül mesajında,” 8 Mart Dünya kadınlar gününün bu sene Ülkemizin Kahramanlık destanının yazıldığı “Bahar Kalkanı” harekâtına tesadüf ettiğini, Bu Nedenle bu günü; Vatan Savunmasında görev alan Kahraman Mehmetçiğimiz şahsında onları yetiştiren vatana Kurban eden başta İdlib şehitlerimizin anneleri olmak üzere tüm şehit ve gazi annelerine ithaf ettiklerini belirterek, tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutladı.”

Sergi Küratörü Ahmet Hakan Yılmaz sergi Hakkında bilgi verirken, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün önemine değinerek, bu yıl ki kutlamaların bir anma kapsamında minnet ve şükran duyguları ile gerçekleştirdiklerini belirtti.

Serginin açılışını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Hüseyin Musmal ise açılış konuşmasında. Kahraman Ordumuza ve Mehmetçiğimize destek olmak anlamında bu etkinliği bir kutlamadan çok bir anma etkinliği olarak açtıklarını ifade etti.

Toplam 22 eserin yer aldığı karma sergi; Abdülgani Arıkan, Ahmet Hakan Yılmaz, Ahmet Türe, Alican Taşkan, Attila Döl, Ayşe Tanrıver Celasın, Betül Serbest Yılmaz, Berna Şen, Burcu Hanedar, Derya Konuk, Eda Cerit, Emine Nur Yılmaz Arıkan, Emre ŞEN, Gülşen Kahraman, Merve Akpınar, Mehmet Susuz, Murat Aksoy, Mustafa Diğler, Mustafa Konuk, Mustafa Sönmez, Mutluhan Taş, Necmettin Ertunç, Oğuz Yurttadur, Özgül Yiğit, Seda Dilay, Şeyda Misman, Tekin Bayrak ve Tevhide Aydın ‘ın eserlerinden oluşmakta.

Sergi 12 Mart 2020 tarihine kadar görülebilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@