banner860

banner877

banner880

banner590

Son Dakika
banner722

KAREV ve ANKARAMANDER’den Destek Ziyaretleri

KAREV ve ANKARAMANDER Yönetim Kurulu heyeti, Veli Bozkır başkanlığında, son günlerde asılsız iddialara maruz kalan hemşerilerimiz Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Dr. Metin Kıratlı ve Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu’ya destek ziyaretlerinde bulundu.

YEREL 11.06.2021, 00:18 11.06.2021, 00:20
135
KAREV ve ANKARAMANDER’den Destek Ziyaretleri
banner762

KAREV ve ANKARAMANDER Başkanı Veli Bozkır ile Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhurbaşkanlığı Kabine Genel Sekreteri Osman Sağlam, Çamsan Ordu A.Ş. Genel Müdürü İlhan Hatipoğlu, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ali Güler ve Denetim Kurulu üyesi Ticaret Bakanlığı Gümrükler Daire Başkanı Adnan Akgöz birlikte, önce KAREV Mütevelli Heyeti Üyesi de olan Dr. Metin Kıratlı’yı ziyaret etti.

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde devam etmekte olan Hukuk Doktorasını bitirerek “Hukuk Doktoru” unvanını almış bulunan hemşerimizi ziyaret eden Bozkır ve yönetim kurulu üyeleri Metin Kıratlı’yı tebrik etti. Her zaman Karaman’a destek olan Kıratlı ile vâkıfın Yunus Emre Yılı nedeniyle hatıra para basımı, Bizim Yunus Türk Müziği Beste Yarışması, 2023 Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanın Karaman’a verilmesi, Yunus Emre Divanı Karaman Nüshasının alınması konuları ile ilgili gelinen son nokta ve atılması gereken adımlar hakkında yetkililere bilgiler verilerek destekleri talep edildi. Asılsız iddialar konusunda hemşerileri olarak her zaman yanınızda olduklarını belirten yönetim, vakıfa ve Karaman’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Kıratlı’da  her zaman hemşerilerinin yakınlığını hissettiğini ve Karaman için üzerlerine ne düşüyorsa yapmaya çabaladıklarını dile getidi.

 Heyet üyeleri aynı gün Congresium Ankara’da Ankara Bilim Üniversitesi tarafından düzenlenen “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”na katılarak, T.C. Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Standını ziyaret ettiler. Kapıda Genel Müdür Abdullah Yasir Şahin tarafından karşılanan heyet, Yasir Bey’den çalışmaları son aşamaya gelen “Yunus Emre Yılı Karaman Hatıra Parası” basılması konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

 Vakıf Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, KAREV Mütevelli Üyesi, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu’ya yaptıkları ziyarette de asılsız iddialar konusunda vakıfın ve hemşerilerimizin desteklerini belirterek, vakıf faaliyetleri konusunda genel bir bilgilendirme yaptı. Başkan Veli Bozkır ve heyet üyeleri Toklu’ya Karaman için yaptıkları hizmetlerin bilindiğini; bir Karaman çocuğu olarak, vakıfa ve Karaman’a katkılarından dolayı hemşerilerimiz sizlere şükran borçludur dediler.

Ziyaretlerle ilgili olarak yapılan açıklamada: “KAREV ve ANKARAMANDER Yönetimi olarak Karaman’a hizmete devam noktasında Ankara’daki bürokrat hemşerilerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde, Hazine ve Maliye Bakanı Hemşerimiz Sayın Lütfi Elvan ile diğer hemşerilerimize ziyaretlerimiz heyet halinde devam edecektir” denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25°
açık
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:19
Öğle 12:53
İkindi 16:44
Akşam 20:16
Yatsı 21:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@