banner464

KAZALPA MEZARLIĞINDA YENİLEME ÇALIŞMASI

Karaman Belediyesi, Kazalpa mezarlığındakapsamlı bir bakım, onarım ve yenileme çalışması başlattı.

KAZALPA MEZARLIĞINDA YENİLEME ÇALIŞMASI

Karaman Belediyesi, Kazalpa mezarlığındakapsamlı bir bakım, onarım ve yenileme çalışması başlattı.

19 Kasım 2015 Perşembe 14:57
393 Okunma
KAZALPA MEZARLIĞINDA YENİLEME ÇALIŞMASI
Çeltek ve Hisar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kazalpa Mezarlığı, Mezarlıklar Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarla baştan aşağı yenileniyor. Yürüyüş yolları parke taşlarla kaplanan mezarlığın tüm çeşmeleri değiştirildi ve defin yerleri de parsel şeklinde tek tek ayrılarak levhalarla belirtildi. 
Kazalpa mezarlığının bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, mezarlık içerisindeki boş yerlerde yeni mezarlar kazılarak define hazır hale getirildi. Mezarlık zemininin çökme riskine karşı kazılan mezarlar beton dökülmek sureti ile sağlamlaştırıldı. Vatandaşlarımız cenazelerini, belediye tarafından hazırlanan bu mezarlara defnedebilecekler.
Belediye ekiplerince mezarlıkların düzenli olarak bakımının yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Mezarlık hizmetleri bizim için çok önemli. Vatandaşlarımızın kabirleri rahat ziyaret edebilmesi için mezarlıkların bakımlı ve temiz olmasına önem veriyoruz. Mezarlıkların eskiyen, kötü görünen yollarını, çeşmelerini yenileyerekdaha modern bir görünüme kavuşturuyoruz.
Bakım ve yenileme çalışmalarının yanı sıra belediye olarak vatandaşlarımızın bu acılı günlerinde de yanında oluyoruz. Onların talebi doğrultusunda istedikleri alana taziye çadırı kuruyor, gelen misafirlere ikramda bulunuyor, araçlarımızla cenaze nakli yapıyor, cenazelerini yıkıyor ve define hazır hale getiriyoruz. Taziye evlerimizi, araçlarımızı ve personelimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor yüklerini hafifletiyoruz. Hemşehrilerimizin ihtiyaç duymaları halinde Alo 188 Cenaze Hizmetlerini aramaları yeterli olacaktır” dedi.

Son Güncelleme: 21.11.2015 14:26
Yorumlar