banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Kazım Karabekir Paşa’yı Anma Etkinlikleri Yapıldı

Vali Fahri Meral, bu yıl ilki gerçekleştirilen Kazım Karabekir Paşayı Anma Etkinliklerine katıldı. 

YEREL 24.07.2017, 15:47 24.07.2017, 15:50
466
Kazım Karabekir Paşa’yı Anma Etkinlikleri Yapıldı
banner762

Kâzımkarabekir Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen program, Kazım Karabekir Paşa Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

İlçe Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı ve İlçe Kaymakamı Ramazan Polat’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmaların ardından konuşan Vali Meral,  Bir ülkenin tarihi ve milli değerleriyle var olduğunu belirterek yakın tarihimizin en önemli değerlerinkinden birisinin de ilimizin yetiştirdiği İstiklal Savaşımızın unutulmaz kahramanlarından büyük asker ve devlet adamı Kazım Karabekir Paşa olduğunu söyledi. 

Kazım Karabekir Paşa’nın sadece askerî kimliğiyle değil, bir İstanbul Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin unutulmaz başkanlarından birisi olarak Türk tarihinin mümtaz simalarından birisi olduğunu dile getiren Vali Meral, “Bugün bizler, Ermeni ordusunu büyük bir bozguna uğratarak Kars'ı,Ardahan'ı ve Artvin'i vatan topraklarına yeniden dâhil ederek “Şark Fatihi” ismiyle anılan  Kazım Karabekir Paşa’nın şahsiyetini, cesaretini ve gayretini tüm zamanlara taşıyarak, ilimizin ve ülkemizin değerlerini ve kazanımlarını daha da üst noktalara taşımanın gayretindeyiz. 

İnanıyorum ki, bu Aziz millet, böylesi büyük insanların hayatını, mücadelesini ve hatıralarını her daim yaşatacak ve kutlu bir miras gibi kuşaktan kuşağa aktaracaktır. Kazım Karabekir Paşa'nın anısına düzenlenen bu program vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle bir kez daha anıyoruz” dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından İlçe Kaymakamı Ramazan Polat, Vali Meral’e halı üzerine dokunmuş ve Kazım Karabekir Paşa’nın resminin figüre edildiği bir tablo hediye etti. Vali Meral beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte daha sonra semt pazarında kurulan ve çeşitli ürünlerin sergilendiği fuar alanını gezdi. Burada satış sergisi sahipleriyle bir süre sohbet ederek hayırlı bol kazançlar temennisinde bulundu. 

Vali Meral, beraberindekilerle birlikte daha sonra Kazım Karabekir Paşa Parkı’nda açılan ve kente özgü yöresel yemeklerin yapıldığı mahalli çadırları gezerek yetkililerden bilgiler aldı. 

Bu yıl ilki gerçekleştirilen programa Vali Meral’in yanı sıra Garnizon Komutanı Yurdakul Kazım Türkmen, İlçe Kaymakamı Ramazan Polat, Ayrancı Kaymakamı Mustafa Türkcan, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, il ve ilçe protokolüyle vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@