KMÜ'den Bulut Hizmeti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  tarafından hayata geçirilen uygulamayla üniversite personeli ve öğrencileri artık dosyalarını bulut aracılığıyla paylaşabilecek.

banner491
KMÜ'den Bulut Hizmeti
banner567

"Dosyalar Buluta; Kaybolacak Diye Korkma" sloganıyla //bulut.kmu.edu.tr adresi üzerinden hizmete açılan uygulama sayesinde üniversite personeli ve öğrenciler, dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat kesintisiz olarak cep telefonları ya da bilgisayarları vasıtasıyla dosya paylaşıp depolayabilecekler.

KMÜ'lülerin ücretsiz olarak yararlanacağı bulut uygulamasının dosya saklama boyutu başlangıç için 1 Gb olarak belirlenirken daha yüksek depolama boyutu talep edenler için bu oran artırılabilecek.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, bulut hizmetinin üniversite çalışanları ve öğrencilerine hayırlı olmasını diledi. Bilişim teknolojilerindeki gelişmeye bağlı olarak veri paylaşımının çok arttığı günümüzde güvenli bilgi alışverişinin oldukça önemli olduğunu belirten Rektör Akgül, bulut hizmetinin KMÜ ailesine kazandırılmasında emeği geçenlere de teşekkür etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590