KMÜ'den Öğrencilere Pedagojik Formasyon Fırsatı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), öğretmenliğe dayalı lisans programlarında Pedagojik Formasyon Eğitimi verecek.

banner491
KMÜ'den Öğrencilere Pedagojik Formasyon Fırsatı
banner567

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 17 Ocak 2018 tarihli toplantısında alınan kararla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi verilmesi onaylandı.

Son Başvuru 28 Ocak

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvurular 22 Ocak - 28 Ocak 2018  tarihleri arasında online olarak yapılacak. Kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler 29 Ocak'ta ilan edilirken kayıtlar 30 Ocak - 2 Şubat 2018 tarihleri arasında KMÜ Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Birimine yapılacak. Kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından düzenlenecek Eğitim Programı ise KMÜ Eğitim Fakültesinde 12 Şubat 2018 tarihinde başlayacak.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde Pedagojik Formasyon Eğitimi verilmesinin sevindirici bir gelişme olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Öğrencilerimiz, şimdiye kadar pedagojik formasyon eğitimlerini şehir dışında gerçekleştirmek zorundaydı. Onların karşılaştığı zorlukları gidermek ve eğitim-öğretimlerinin her alanında ihtiyaçlarına cevap verebilmek için, üniversitemizin bu alandaki yeterliliğini göz önünde bulundurarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına müracaatımızı yaptık. Bundan sonra da öğrenci odaklı projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Pedagojik Formasyon Sertifika Programının hayırlı olmasını temenni ediyor; programın başta KMÜ öğrencileri olmak üzere yükseköğretim mezunlarının talep ve beklentilerinin karşılanmasına katkı sunmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.

Pedagojik Formasyon Eğitimine ilişkin ayrıntılı bilgiye //kmu.edu.tr/formasyon/tr adresinden ulaşılabilir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner592

banner590

banner591