banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

KMÜ Rektörlüğüne Yoğun Talep!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü için yayımlanan ilan yoğun talep gördü.

YEREL 23.10.2022, 17:13 23.10.2022, 19:14
10427
KMÜ Rektörlüğüne Yoğun Talep!
banner762

Namık Ak’ın istifasının ardından Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğüne vekâleten Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ı atadı. Karaman’ın geçici olarak yürüttüğü görev için YÖK tarafından ilan yayımlandı.

KMÜ’nün 4 yıllığına emanet edilecek olan rektörlüğü için yayımlanan ilanın başvuru süreci Cuma günü tamamlandı. Rektörlük için yoğun talep olduğu, KMÜ’deki rektör adayanlarının haricinde başka il ve üniversitelerden birçok profesörün rektörlük için aday olduğu öğrenildi. KMÜ’de rektör adayı akademisyenlerin yanında daha önce rektörlük yapan isimlerinde olduğu, başvuruların toplamda 68 sayısına ulaştığı öğrenildi.

CEM ZORLU DA KMÜ REKTÖRLÜĞÜ'ne ADAY MI?

Adayların içerisinde en dikkat çekici isim ise süresi dolacak olan Necmeddin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cem Zorlu'nun KMÜ Rektörlüğü için iddia adildi.( Düzeltme: Haber merkezimizin ulaştığı son bilgiye göre şu an yurt dışında olan Zorlu'nun KMÜ'ye aday olmadığı, bir dönem daha mevcut görevine devam etmeyi düşündüğü bilgisine ulaştık)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@