banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

KMÜ Teknolojik Gelişmelerine Bir Yenisini Daha Ekledi

​​​​​​​Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜ SEM) tarafından düzenlenen ilk çevrimiçi eğitim programı tamamlandı.

YEREL 06.07.2022, 09:09 06.07.2022, 09:11
295
KMÜ Teknolojik Gelişmelerine Bir Yenisini Daha Ekledi
banner762

Her geçen gün yeni bir uygulamaya daha imza atan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) eğitim kursunu başarı ile tamamlayanlara e-Devlet üzerinden sorgulanabilen sertifikaları takdim edildi.

STEM eğitimini tamamlayan kursiyer ve eğitmenler, SEM Müdürü ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Sefa Usta eşliğinde Rektör Prof. Dr. Namık Ak'ı makamında ziyaret ettiler.

İLK ÇEVRİMİÇİ STEM KURSU BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Odabaş'ın da yer aldığı ziyarette Rektör Namık Ak'a bilgi veren Doç. Dr. Sefa Usta, "STEM eğitim kursu ilk defa tamamını çevrimiçi gerçekleştirdiğimiz bir kurs oldu. Bugün burada verilen sertifikalar daha önce verilen sertifikalardan farklı. KMÜ SEM üzerinden verilen sertifikalar artık e-Devlet üzerinden doğrulama kodu veya karekod uygulaması ile sorgulanabilmektedir." dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZ YENİLİKÇİ BİR ÜNİVERSİTE OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR.”

Kursiyerlere temsili sertifikalarını takdim eden Rektör Namık Ak ise "Sürekli Eğitim Merkezimiz tarafından ilk kez verilen ve e-Devlet üzerinden sorgulanabilen sertifikalar ile basılı evraklarda karşılaşılabilecek riskleri tamamen ortadan kaldırdık. Üniversitemiz teknolojik gelişmelere ayak uydurabilen, yenilikçi bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@