banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

KMÜ’de Orman Gönüllüsü Eğitimi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Hayvan Hakları ve Doğayı Koruma Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Orman Gönüllüsü’ eğitimi düzenlendi.

YEREL 05.04.2022, 11:28 05.04.2022, 11:30
124
KMÜ’de Orman Gönüllüsü Eğitimi
banner762

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Karaman Orman İşletme Müdürü Ali Özgür Gümüş’ün konuşması ile devam etti. Gümüş konuşmasında ormanların ülkemiz ve dünyamız için öneminden bahsederek, “Ormanlarımız vatanımızı güzelleştiren, hayvanlar için doğal bir yaşam alanı oluşturan önemli değerlerimizden birisidir. Bu anlamda ormanlarımızı korumak vatanımızı korumakla benzer bir önem taşımaktadır.” dedi.

Daha sonra Orman İşletme Şefi Nurullah Güven, katılımcılara eğitim verdi. Güven, yangın türleri, yangın davranışlarını etkileyen faktörler, rüzgârın gün içindeki değişimi, orman yangınları ile mücadele çalışmalarında kullanılan hava ve kara araçları, müdahale teknikleri ve söndürme metotları ile ilgili gönüllülere bilgiler aktardı.

Yangın risk haritalarını gönüllülerle paylaşan Güven, “Doğru iş için doğru zamanda doğru donanım seçilmeli ve kullanılmalıdır.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Program, onurluk takdimi ve fidan dağıtımı ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@