banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Koronavirüsle Mücadele Timleri Kapı Kapı Dolaşıyor

Karaman’da artış gösteren vaka sayıları sonrası Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık ve İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun kapı kapı gezip broşür ve maske dağıtarak vatandaşları uyardı.

YEREL 21.03.2021, 14:10
693
Koronavirüsle Mücadele Timleri Kapı Kapı Dolaşıyor
banner762

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun ve valiliğe bağlı tüm kamu kurumlarında çalışan gönüllü vefa ekipleri mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, kapı kapı virüsle mücadele için dolaşıyorlar.

İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun'la, Başakşehir Mahallesi'nde ev ziyaretlerinde bulunan Vali Işık, uyardığı vatandaşlara tıbbi maske, çocuklara da oyuncak hediye etti.

Vali Işık, gazetecilere, Karaman'da salgının başladığı günden beri her türlü tedbiri önceden almaya çalıştıklarını söyledi.

Bu çerçevede HES kontrolünün ve diğer bütün denetimlerin öncelikli olarak yapıldığını ifade eden Işık, "Ev ev dolaşıp bir farkındalık yaratalım istedik. Bunun için Sağlık Müdürlüğümüz ve diğer daire müdürlerimizle ev ev dolaşıyoruz." dedi.

"İLİMİZİ DİĞER İLLERDEN SOYUTLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Bu konuyla ilgili 1200 kamu çalışanının sahada olduğunu vurgulayan Işık, şunları kaydetti:

"Hedef tüm evleri tek tek dolaşmak. Maske hediye edip, bilgilendirmelerimizi yapıyoruz. Son mutant virüsün ne kadar hızlı yayıldığını anlatıyoruz. Karaman'daki bu artış Türkiye genelindeki artıştan kaynaklanıyor. İlimizi diğer illerden soyutlamamız mümkün değil. Sosyal hareketlilik olduğu müddetçe her il birbirinden etkileniyor. Bunu en aza indirmek için her türlü tedbiri zamanında düşünüyoruz, önceden tedbir alarak önlemeye çalışıyoruz. Hep birlikte mücadele etmezsek başarılı olamayız."

Vatandaşlardan Zahide Şimşek de bu salgında annesini kaybettiğini belirterek, "Kimse 'bana bulaşmaz' demesin. Evimden dışarı çıkmıyorum, taziye için gelenleri kabul etmiyorum. Önce kural. Kurallara uymamız lazım." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@