banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Kullanmıyorsan, Kardeşlerinle Paylaş

Kullanmadığın Oyuncaklarını ve Okuduğun Kitaplarını Kardeşlerinle Paylaş

YEREL 04.04.2018, 13:34
266
Kullanmıyorsan, Kardeşlerinle Paylaş
banner762

Gevher Hatun Anaokulunun minik öğrencileri, öğretmenleri ve velileri ile birlikte güzel bir etkinlik düzenledi. Etkinlik çerçevesinde Karaman’ın en işlek yerlerinden olan Aktekke Kent Meydanında köylerde eğitim gören öğrencilere dağıtılmak üzere kitap ve oyuncak kumbarası açılışını gerçekleştirdi.

Aktekke Kent Meydanındaki açılış törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürleri İbrahim İbrahimoğlu ve Mehmet Balkaya, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Ekmeğin tadından çok, ekmeğin paylaşılması daha lezzetlidir”

Açılış öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu insan hayatında paylaşmanın önemine değinerek toplumun yapı taşlarından birinin yardımlaşmak ve paylaşmak olduğunu söyledi. Kuntoğlu,  “Örf ve adetlerimizde ihtiyaç sahiplerine yardım etmek veya elimizdekini paylaşmak toplumumuzun yaşattığı örnek alınası değerlerindendir. Öğrencilerimize bu duyguların verilmesi noktasında güzel bir proje olmuş. Ekmeğin tadından çok, ekmeğin paylaşılması daha lezzetlidir. İnşallah halkımız da bu projeye destek verir. Halkımızın evde kullanmadığı veya imkânı varsa marketten aldığı oyuncak ve kitapları kumbaramıza atmasını bekliyoruz. Kumbarada biriken oyuncak ve kitaplar köylerdeki öğrencilerimize veya ihtiyaç sahibi çocuklarımıza dağıtılacak. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yardımlaşalım Mutlu Olalım

‘Yardımlaşalım, mutlu olalım’, ‘Paylaşalım her şeyi, alalım sevgiyi’, ‘Engelleri aşmak için, yardımlaşma içinde olalım’ gibi dövizler taşıyan minik öğrenciler İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile birlikte açılış kurdelesini kestiler. 

İl Müdürü Kuntoğlu, öğrencilerin evden getirdikleri oyuncak ve kitapları kumbaraya attılar. Açılış öncesi Gevher Hatun Anaokulu öğrencileri "Paylaş" adlı şarkıyı söylediler. Okul Müdürü Merve Uzun ise biriken kitap ve oyuncakları ihtiyacı olan köy okullarına teslim edeceklerini belirtti.

Program, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@