banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Leader Projesi Karaman’da Hayata Geçiriliyor

Kırsal alanlar için sürdürülebilir kalkınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanmasında yerel katılım ve ortaklığı teşvik etmek amacıyla geliştirilen LEADER projesi Karaman’da hayata geçirilecek.

YEREL 26.03.2021, 15:40 26.03.2021, 15:42
166
Leader Projesi Karaman’da Hayata Geçiriliyor
banner762

Proje kapsamında LEADER Karaman Proje Koordinatörü Dr. Rahman Çalman, Vali Mehmet Alpaslan Işık’ı makamında ziyaret ederek projenin amacı ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Proje koordinatörü Dr. Çalman: “Yerel Eylem Gruplarına yönelik farkındalık oluşturma, kapasite geliştirme ve yerel kalkınma stratejilerinin hazırlanması amacıyla sahada çalışmaların devam ettiğini belirterek “Kırsal alanlar için sürdürülebilir kalınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanmasında yerel katılımı ve ortaklığı teşvik etmek amacıyla geliştirilen LEADER yaklaşımına Karaman’ın da içinde bulunduğu 27 il için toplam olarak 24 milyon 400 bin Euro bütçe ayrılmıştır. Bu doğrultuda kamu, özel sektör, STK temsilcilerinin yanı sıra halkın da katılım sağlamasıyla yerel eylem grubu olarak adlandırılan ortaklıkların kurulması teşvik edilmektedir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ilimizde hayata geçirilecek projenin önemine değinen Vali Mehmet Alpaslan Işık, LEADER projesinin Karaman Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TKDK Karaman Koordinatörlüğünün destekleriyle yürütüleceğini söyledi. Proje ile birlikte üretim, istihdam kapasitesi ve kırsal alanların yaşam kalitesinin artırılmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Işık, yerel eylem gruplarının kurulmasının ardından kadın ve gençlerin kırsal alanda daha etkin hale gelmesi, girişimcilik ruhu ve kırsaldaki dinamiklerin sürdürülebilir üretime yönlendirilmesi için stratejiler hazırlanacağını söyledi.

Ziyaretin ardından Vali Yardımcısı Mehmet Özmen başkanlığında, proje koordinatörü Dr. Çalman ve ilgili kurumlardan temsilcilerin katılımlarıyla LEADER projesinin tanıtımının yapıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@