banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Maden Faciasının Yıl Dönümünde UMKE Tatbikat Gerçekleştirdi

İlimizde Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Tatbikatın da göçük ve patlama senaryosu gereği UMKE ekipleri medikal kurtarma çalışması yaptı.

YEREL 29.10.2021, 09:27 29.10.2021, 09:32
111
Maden Faciasının Yıl Dönümünde UMKE Tatbikat Gerçekleştirdi
banner762

Gökçe Çamlığı mesire alanında gerçekleşen 2021 UMKE İl tatbikatına, sağlık personelinden oluşan tamamı gönüllü UMKE ekipleri katıldı. 25 UMKE gönüllüsünün katılımı ile göçük ve patlama senaryosunda medikal kurtarma tatbikatı icra edildi.

Tatbikat alanını ziyaret eden Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun Karaman UMKE sorumlusu Yasin Ergen’den yapılan faaliyetler hakkında bilgi alarak tatbikat alanında incelemelerde bulundu.

‘’HER AN DOĞAL AFET OLACAKMIŞ GİBİ TEYAKKUZDA OLMALIYIZ’’

UMKE Tatbikatı hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun: “İlimizde yedi yıl önce meydana gelen Ermenek Kömür Madeni faciasının yıl dönümünde bir eğitim tatbikat gerçekleştiriyoruz. Maden faciasında kaybettiğimiz vatandaşlarımıza tekrar Allah’tan rahmet dilerim. O gün UMKE ekiplerimizin mücadelesi gözler önündeydi, Ermenek’te nasılsa, Van’da, Elazığ’da, Manavgat’ta da bu mücadele aynıydı. Sadece İlimiz için değil bütün insanlık için her an doğal afet olacakmış gibi teyakkuzda olmalıyız. Bu sebeple farklı senaryolardaki tatbikatları yaparak, amacımız tüm UMKE personelimizi meydana gelebilecek olası bir afet durumuna hazırlamaktır. Bu Tatbikatlarla UMKE personelimizle birlikte eğitim aşamasında afet anını canlandırmaya çalışıyoruz. Şuan burada bulunan arkadaşlarımız kendi görevleri dışında gönüllü olarak bu eğitimlere katılmaktadır. Tüm insanlık adına kendi canları pahasına bu işe gönül veren sağlıkçılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@