banner738
banner708

“Mahallemin Sorunu Benim Sorunum”

TOKİ tarafından Kırbağı bölgesine inşa ettirilen 998 emekli ve alt gelir grubu ile Organize.

“Mahallemin Sorunu Benim Sorunum”
banner712

TOKİ tarafından Kırbağı bölgesine inşa ettirilen 998 emekli ve alt gelir grubu ile Organize Sanayi Bölgesinde çalışan işçiler için yaptırılan 428 adet konutun bulunduğu bölge mahalle olarak Urgan’a bağlı.

4. TOKİ olarak da anılan bölgenin sorunlarını en iyi bilen biri olduğu için önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde muhtarlık için adaylığını açıklayan Emrah Akbulut, “TOKİ konutlarının bulunduğu bölge yeni bir yerleşim alanı olduğu için haliyle sorunları da var. Mahallemizin en büyük sorunlarının başında ulaşım, yol, alışveriş merkezi, cami eksikliği geliyor. Belediyemiz vatandaşların bu bölgeden şehir merkezine ulaşımını 3 otobüs hattıyla sağlamaya çalışıyor ancak otobüsler yetersiz geliyor.

Vatandaş dolmuş hatlarının da bu bölgeye girmesini istiyor. Bunun yanında mahallemizin en büyük sorunlarından biri insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alışveriş merkezinin olmaması. TOKİ tarafından yaptırılan işyeri daha büyük bir alışveriş merkezi yapılacağı gerekçesiyle yıkıldı. Ama yerine yapılan bir şey yok. Muhtar seçildiğim takdirde mahallemizin başlıca sorunlarını bir bir çözmek için gayret göstereceğim. Dolmuş hatlarının TOKİ’ye alınması için girişimlerde bulunacağım. Konutlarımızdaki su sayaçları kartlı oldu için su yüklemesi yapmamız gerekiyor. Ancak bunun için şehir merkezine gelmemiz lazım. Bölgede Belediye Su Yükleme Veznesi yok.

Herkesin ulaşabileceği bir alana su yükleme veznesi konulmasını isteyeceğim. Konutlara girebilmek için kullandığımız yol hem bozuk hemde dolambaçlı, bu yolun yerine daha yakın mesafeden bir yol açılması gerekiyor. Bu konuyla ilgili olarak da Belediyemizle görüşeceğim. TOKİ tarafından yaptırılan cami çok küçük. Yeni bir cami yapılması gerekiyor. TOKİ’de oturan biri olarak mahallemin sorunu benim sorunum diyerek aday olmaya karar verdim. Allah nasip ederde eğer muhtarlığı kazanırsam mahallemin tüm sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışacağım” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner741

banner590

banner745