banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Mali Müşavirler Mesleki Güç Birliği ve İş Birliği İle Sorunlara Çözüm Üretiyor

Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Rıfat Karaulu, üyelere faydalı olabilmek amacıyla mesleki dayanışma bilinciyle, katılımcı bir yönetim anlayışı uyguladıklarını söyledi.

YEREL 07.07.2022, 15:55
151
Mali Müşavirler Mesleki Güç Birliği ve İş Birliği İle Sorunlara Çözüm Üretiyor
banner762

Rıfat Karaulu, meslektaşlarının sorunlarının yakından takip edilerek çözüm önerileri üretildiğini belirtti. Karaman merkez ve ilçelerinde toplam 206 üyeleri bulunduğunu kaydeden Karaulu, “Önce insan, sonra meslektaş” anlayışıyla, Bireysel çıkarlarından uzak, sektörün ve meslektaşların gelişimi için yola çıktıklarını ifade etti.

MALİ MÜŞAVİRLİK SEKTÖRÜNÜ ENFLASYON OLUMSUZ ETKİLEDİ

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin enflasyondaki artışın ve ortaya çıkan tahribatın mağduru haline geldiğini aktaran KARAULU, “Kamu finansmanında akışı sağlayan meslek mensupları mesleki faaliyetlerini sürdürebilmeleri için kira, elektrik, su, ulaşım, personel, kırtasiye, kargo, gıda, temizlik ve benzeri giderleri karşılayamaz duruma geldiler. Muhasebe ve Mali Müşavirlik ofislerinin varlığını tehdit eder hale gelen bu durumun düzeltilmesi için ücret tarifesinin günün koşullarına göre yeniden düzenlenmesi gerekir” diye konuştu.

Son iki yıldır yaşanan pandemi de Dünya ve ülke ekonomisini etkilemiştir. Hükümet ve  Ekonomistlerin elinde olmayan ekonomik zorlukları aşmak için biz mali müşavirler olarak iş hayatındaki iş geliştirmelerine danışmanlığı ile firmaların önünü ve ufkunu açan çalışmalar yapmalıyız. Ülkemizin kalkınmasına katma değer oluşturmalıyız.

TÜİK verilerine göre elektrik faturalarımız yüzde 120, kırtasiye giderlerimiz yüzde 80, gıda giderlerimiz yüzde 76 oranında artmıştır.

Ekonomik çarkın dönmesi, işyerlerinin sağlıklı çalışabilmesi, bizlerinde geçim kaynağı olan ücretlerimiz TUİK verilerine göre yıl içinde yüzde 80 artmıştır. Bu vesileyle ücretlerin güncellenmesi zaruri hale gelmiştir. Esnaf ve iş Adamlarımızda düşünülerek 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere Yüzde 40 oranında artış yapılmıştır.

Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Rıfat KARAULU, “Esnaflarımızın, iş adamlarımızın, serbest meslek sahiplerinin, kamu, kurum kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının ve Karaman halkının yaklaşan Kurban bayramını kutlarım.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@