banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

MEB Strateji Daire Başkanı Konferansta Konuştu

MEB Strateji Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ‘Eğitimde Yeni Paradigmalar’ konulu konferansta konuştu.

YEREL 22.04.2016, 08:47 22.04.2016, 15:23
527
MEB Strateji Daire Başkanı Konferansta Konuştu
banner762

Cihannüma ve Eğitim-Bir-Sen Karaman şubeleri olarak eğitim yöneticilerine yönelik düzenlenen MEB Strateji Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk tarafından sunulan ‘Eğitimde Yeni Paradigmalar’ konulu konferans Hatuniye Medresesi’nde gerçekleşti.
Açılış konuşması Cihannüma derneği İl Temsilcisi Cahit Suci tarafından yapılan konferansta Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk; "Eğitimin temelini oluşturan paradigmaları anlamak, sadece kuramcıları değil, aynı zamanda uygulamacıları da ilgilendirmektedir. Bu anlamda, paradigma çözümlemesi, eğitimcilerin kullanacağı yaklaşım ve teknikleri belirleme sürecini kolaylaştırır. Aynı zamanda, paradigma çözümlemesi eğitimin bireyi ve toplumu dönüştürmedeki rolünü tanımlayacak bakış açısına yardımcı olur. Bilgiyi kullanmada düşünebilme becerisi önemlidir. Bilgi çok kolay ulaşılan bir nesne ya da bir birikimdir ama önemli olan o bilgiyi kullanmada fark yapma becerisidir. Eğitimde Kendimize sürekli yeni hedefler koymalıyız. Hayata karşı donanımlı olmalıyız. Sen ne isen başkası odur. Kazanan her zaman çözümün bir parçasıdır. Her sorunda bir çözüm görür. Her zaman bir programı vardır. Bu işi senin için yaparım der. Benim işim değil ki demez. Kaybeden her zaman problemin bir parçasıdır. Her zaman bir özrü vardır. Her çözüme bir sorun görür. Her şeye rağmen başarabiliriz. İletişimde empati yapmamız gerekir. İlişkiyi biri geriyorsa diğeri gevşetecektir. Toplumda iletişimi koparmamak gerekir. Çalışan insan hata yapar hiç hata yapmayan insan hiçbir şey yapmıyor demektir" diyen Öztürk ‘Elbetteki, problem olacak, sorun olacak, sıkıntı olacak, zorluk olacak bunlar olacak ki problemlere, sorunlara, sıkıntılara ve zorluklara çözüm üretilebilsin. İşte eğitim yöneticileri bunun için vardır. Kendisi sorun olan bir eğitimci sorunları çözebilir mi?’ diye konuştu.
Programa İl Milli Eğitim yöneticileri, okul müdür ve müdür yardımcıları katıldı. Program MEB Strateji Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’e hediye takdimi ile son buldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@