“Medrese Hayat Buluyor”

“Medrese Hayat Buluyor Temalı”  program bu yıl birbirinden farklı 4 ana başlık ve 4 farklı güzide konukla hayata geçecek.

banner491
“Medrese Hayat Buluyor”
banner567

Türkiye'nin cemiyeti İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi’nin düzenlemiş olduğu Medrese söyleşileri, kaldığı yerden devam ediyor. “Medrese Hayat Buluyor Temalı”  program bu yıl birbirinden farklı 4 ana başlık ve 4 farklı güzide konukla hayata geçecek.

Karaman İl Müftü Yardımcısı Sırrı Fuat Ateş; ”Fıkhın Penceresinden Güncel Meseleler”, KMÜ İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök hocamız,

“Siyer ve İlk Dönem İslam Tarihi”, Karaman İl Vaizi Hasan Acar hocamız; “Tefsir ve Kur'an'ın Ana Konuları”, KMÜ İslami İlimler Fakültesi Arş.Grv. Yusuf Erdem Gezgin hocamız; “Hadisler Işığında Müslüman Hayatı” konu başlıkları ile bizlere hitap edecek.

Açıldığından bu yana vatanına ve milletine bağlı, ümmet bilinciyle bilinçlenen nesiller yetiştirme gayreti içinde olan İlim Yayma Cemiyeti, Karaman'da da halka ve öğrencilere yönelik programlar düzenlemeye devam ediyor.
Şube başkanı Nurullah Koçak yaptığı açıklamada; “Cemiyetimiz, ilimizde faaliyet göstermeye başladığı günden bu yana ilmi, dini ve sosyal aktivitelerle, hemşehrilerimizin inanç ve düşünce dünyasına katkı sağlamaya devam etmektedir. Pazartesi günleri yatsı namazından sonra saat 20.00’da, bayanlarında yerinin ayrıldığı millet kiraathanesinde(Hatuniye medresesinde) “Medrese Hayat Buluyor” temalı sohbetlerimiz başlıyor. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm Karaman halkımızı bekliyoruz.” dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi’nin geçen yıl başlattığı ve bu yılda 22 Ekim Pazartesi saat 20.00’da başlayacak olan medrese sohbetlerine, Millet Kıraathanesi’ne(Hatuniye Medresesi) tüm vatandaşlar bekleniyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590