banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

MEVKA Finansman Desteği Programının Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren ve 2022 Yılı Finansman Desteği Teklif Çağrısı çerçevesinde imalat sanayinde verimliliğin artırılması ve ilçelerde genç istihdamının sağlanması amacıyla KOBİ’ler ile belediye işletmelerine yönelik olarak 20 Milyon TL bütçe ile proje teklif çağrısına çıkan Mevlana Kalkınma Ajansı, program kapsamında Konya ve Karaman’da konuyla ilgili kurum ve kuruluşlardan gelecek proje başvurularını bekliyor.

YEREL 15.07.2022, 12:05
118
MEVKA Finansman Desteği Programının Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor
banner762

2022 Yılı Finansman Desteği Teklif Çağrısı için son başvuru tarihinin yaklaştığını hatırlatarak program hakkında açıklamalarda bulunan MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı, “Ajans olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar, sorumluluk alanımızda yer alan Karaman-Konya Bölgemizin her açıdan gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğümüz çeşitli destek mekanizmaları ile Bölgemize 400 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynak aktarmış durumdayız. Kısa bir süre önce ilan ettiğimiz Finansman Desteği Teklif Çağrısı ile de Karaman-Konya Bölgesi’nde imalat sanayinde dijitalleşmenin sağlanması, verimliliğin artırılması, karbon salınımının azaltılması ve dezavantajlı ilçelerde genç istihdamının hızlandırılmasına katkı sağlanmasını amaçladık. Çağrı programımızın öncelikleri arasında; bölge işletmelerinde dijitalleşmenin sağlanması, ürün ve süreç verimliliğinin artırılmasına yönelik modernizasyon yatırımları, bölge işletmelerinde enerji verimliliğinin artırılmasına ve karbon salınımının azaltılmasına yönelik modernizasyon yatırımları, Konya’nın dezavantajlı ilçelerinde emek yoğun sektörlerde genç istihdamının artırılması, Karaman merkez ilçe ve diğer ilçelerde emek yoğun sektörlerde genç istihdamının artırılması gibi bölgemiz ve ülkemiz için önem arz eden konular yer almaktadır. Program kapsamında belirlenen birinci ve ikinci öncelik için Konya ve Karaman illerinden gelecek projelere 10.000.000 TL, üçüncü öncelik için Konya’dan gelecek projelere 7.000.000 TL ve dördüncü öncelik kapsamında Karaman’dan gelecek proje başvurularına ise 3.000.000 TL kaynak ayrılmış olup programın toplam bütçesi 20.000.000 TL’dir. Ajansımız desteği ile hayata geçirilecek olan projeler ile Bölgemizde 70 Milyon TL’lik bir kaynağı harekete geçirerek katma değer oluşturmayı hedefliyoruz. Ajansımız tarafından ilan edilen Finansman Desteği Teklif Çağrısı kapsamında proje başına kullanılacak finansmanın 200.000 TL ile 2.000.000 TL arasında olan maliyeti Ajansımız tarafından karşılanacak olup bu destekler geri ödemesi olmayan hibeler şeklinde gerçekleşecektir.

Ajans olarak, Bölgemizin bu desteklerden azami bir şekilde yararlanabilmesi adına çağrı programımızı ilan etmiş olduğumuz günden bugüne kadar bilgilendirme ve eğitim toplantıları düzenleyerek, Bölgemizde yer alan kurum ve kuruluşların bu proje çağrımızdan haberdar olmasını amaçladık. Ayrıca, olgunlaşmış projelerin teknik açıdan uygunluğunun değerlendirilmesi noktasında Ajans uzmanlarımız tarafından danışmanlık hizmetleri de verilmeye devam edilmektedir. Program ile ilgili ayrıntılı bilgi, başvuru rehberi ve ilgili belgelere Ajansımızın https://www.mevka.org.tr/ internet sitesi üzerinden ulaşılabileceğini özellikle ifade ederek, 2022 Yılı Finansman Desteği Teklif Çağrısı kapsamında proje sunacak paydaşlarımız için son başvuru tarihinin elektronik olarak 24 Temmuz 2022 günü saat 23.59 olduğunu ve bu kapsamda ilgili kurum ve kuruluşlardan bölgemizin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler beklediğimizi özellikle belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@