banner877

banner896

banner910

Son Dakika
banner722

MEVKA, “İhracatta Hedef Pazar ve Müşteri Bulma Teknikleri” Eğitimi Düzenleyecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı, TR 52 Konya ve Karaman Bölgesi’nde yer alan, KOBİ’leri, kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını çeşitli konularda bilgilendirmeye devam ediyor.

YEREL 02.07.2021, 12:37
427
MEVKA, “İhracatta Hedef Pazar ve Müşteri Bulma Teknikleri” Eğitimi Düzenleyecek
banner762


Günümüzde bilgi iletişim teknolojilerindeki gelişmeler, tüm işletmeleri ihracat müşterisi bulma ve uluslararası piyasalarda daha kolay iş yapma imkânına kavuşturmuştur.  Ülkemizde ihracat yapmayan firmaların ihracata yönlendirilmesi ve ihracatçı firmaların ihracatlarının artırılması; pazarlama yeteneklerinin geliştirilmesi ve etkin bir şekilde desteklenmeleri ile mümkün olacaktır.

Bu bağlamda Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi tarafından düzenlenecek ‘’İhracatta Hedef Pazar ve Müşteri Bulma Teknikleri” online eğitimi ile TR 52 Konya–Karaman Bölgesinde faaliyette bulunan firmalarımızın ticari istihbarat yapabilmesi yönüyle yetkinlik kazanması ve ihracat potansiyellerini artırması amaçlanmaktadır.

Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi’nden Fevzi FİLİK tarafından verilecek online eğitimde;

GTİP Tespiti

Trademap.org Veri Tabanına Giriş

Ticari Verilerin Analizi ile Hedef Pazarların Tespiti

Hedef Pazarda Müşterilerin Belirlenmesi için Çevrimiçi Kaynaklar

Hedef Pazarda Gümrük ve Kota Bilgilerinin Tespiti

Uluslararası İhale Bilgilerine Erişim

konuları hakkında detaylı bilgilendirmede bulunulacaktır. Düzenlenecek eğitim ile istihbarat esaslarına dayalı olarak toplanan verilerin analiz edilerek hedef pazarın seçilmesi ile bu pazarda rakip ve müşteri analizlerinin yapılmasının sağlanması hedeflenmektedir.

Etkinlik Webinar şeklinde Zoom uygulaması üzerinden 06.07.2021 Salı günü saat 15.00’de gerçekleştirilecek olup kayıt linki aşağıda sunulmuştur. Programa katılmak isteyenler aşağıdaki link üzerinden veya www.mevka.org.tr internet sitesinde yer alan program duyurusundan katılabilirler.

Kayıt Linki:

https://zoom.us/meeting/register/tJMpfuurqDsvEtJWjLBeyKeb39T1qK7O1pxk

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
20°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:01
Güneş 06:22
Öğle 12:47
İkindi 16:18
Akşam 19:03
Yatsı 20:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@