banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Milletvekili Ünver’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

YEREL 18.05.2022, 12:17 18.05.2022, 12:29
58
Milletvekili Ünver’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
banner762

Ünver mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bağımsızlık ve kurtuluş için çıkılan yolda milletimizin ilk adımı olan 19 Mayıs 1919’un 103’üncü yılındayız. Kutlu olsun!

Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da kurtuluş yolundaki ilk adımı atarken, memleketin bağımsızlığının nasıl kazanılacağı ve bu süreçte neler yapılacağı konusunda tam bir kararlılığa sahipti. Sonraki süreç ise, ilmek ilmek işlenerek hem cephede hem masada kazanılarak ilerlemiştir. “Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!… O halde, ya istiklâl ya ölüm!” diyerek aziz Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük yolunda attığı her adıma önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923'de Cumhuriyet'in ilanı ile taçlanan o büyük yolculuğun ilk adımı olan 19 Mayıs’ı, gençliğe hitabesinde ‘Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.’ dediği ve Cumhuriyet değerlerini korumayı öğütlediği gençlere armağan etmiştir.

Karanlık ve zor günlerden geçen ülkemiz, tıpkı Ulu Önder Atatürk’ün gençliğe hitabesinde dikkat çektiği gibi; ulus, yoksulluk ve sıkıntı içinde ezik ve bitkin düşmüş… Devletin tüm mekanizmaları üzerinde kurulan baskı rejimi ne yazık ki özellikle gençlerimizi hedef almıştır. Fakat biz biliyoruz ki, adeta geleceksizleştirilmek istenen gençler, bu zincirleri kıracak ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak güce sahiptir. Ata’sından aldığı emaneti ve bağımsızlık meşalesini gururla, inançla ve büyük bir cesaretle taşıyan gençler, hiç şüphesiz ki bundan sonra da bu yolda aynı kararlılıkla yürüyecekler; Atatürk’ün 103 yıl önce yaktığı bu meşale, Türk gençliğinin elinde ilelebet yanmaya devam edecektir!

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimize önderlik ederek Ulusal Kurtuluş Savaşımızı Cumhuriyet ile taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılmış tüm gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Cumhuriyet ve bağımsızlık yolunda atılan ilk adımın 103’üncü yılı; 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@