Minik Ecrin, Devletten Yardım Bekliyor!

Karamanlı aile, çarpık ayaklı olarak dünyaya gelen 3 yaşındaki kızları Ecrin’in yaşıtları gibi yürüye bilmesi için kendilerine yardımcı olunmasını istiyor.

banner491
Minik Ecrin, Devletten Yardım Bekliyor!
banner567

Merkeze bağlı Paşabağı köyünde ikamet eden İbrahim ve Fadime Kartop çiftinin 5 çocuğundan birisi olan 3 yaşındaki Ecrin, çarpık ayaklı olarak dünyaya geldi. Ailenin maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle Ecrin'e 6 aydır halası Şerife Şimşek bakıyor.

“CUMHURBAŞKANIM BIZE YARDIMCI OLSUN”

Yeşil kartı olan ve köyünde günübirlik işçi olarak çalıştığını anlatan baba İbrahim Kartop, "Ben kimseden para istemiyorum. Sadece kızımın yürümesi için yol gösterilerek yardımcı olunmasını istiyorum” dedi.

Kızının yürüyebilmesi için çok uğraştığını dile getiren baba Kartop, "Kızımı doğduğunda Karaman ve Konya'daki hastanelere götürdüm. Sonuç olarak net bir bilgi vermediler. Sonuç olarak ameliyat olursa bizim gibi olmasa da yürüyebileceği söylendi. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımdan yardım bekliyorum” diye konuştu.

ECRIN, NEŞE DOLU BIR ÇOCUK”

6 aydır Ecrin’e kendisinin baktığını belirten halası Şerife Şimşek, Ecrin'i Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine götürdüğünü söyleyerek, "Yaptığım araştırmalar sonucunda bu konuda en iyi doktorun Emre Çullu olduğunu öğrendim. Bana Ecrin’in yapılacak olan tedavisi sonucu iyileşebileceğini, ancak tedavi sürecinin uzun süreli ve baya uğraştırıcı olacağını söylediler." şeklinde konuştu.

Ecrin ile dışarıya çıktıklarında top oynayan çocukları görünce yüz ifadesinin değiştiğini aktaran Şimşek, "Cumhurbaşkanımızdan ve eşi Emine hanımdan özellikle yardımlarını bekliyorum. Ecrin için istiyoruz. Eğer benim maddi durumum olsaydı gerçekten kimseden birşey beklemezdik. Ecrin’in bizim kadar olmasa da kendi ayaklarının üzerinde durabilecek şekile gelmesini istiyoruz. Çocuklarla oyun oynamasını, bizim gibi koşmasını istiyorum" dedi.

Neşe dolu olan Ecrin’in evin içinde dizlerinin üzerinde yürümeye çalışması ise görenleri adeta duygulandırıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 17:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590