banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Minik Öğrenciler Lösemili Kardeşlerine Moral Verdi

“Lösemili Çocukları Haftası” kapsamında TOKİ Anaokulu Kar Taneleri Sınıfı öğrencileri anlamlı bir farkındalık etkinliğine imza attılar. Lösemili kardeşleri için bileklik ören minikler, moral videosu da hazırladılar.

YEREL 08.11.2022, 14:53 09.11.2022, 14:15
534
banner762

Her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında kutlanan “Lösemili Çocukları Haftası” kapsamında TOKİ Anaokulu Kar Taneleri Sınıfı öğrencileri farkındalık etkinliği yaptı.

Öğretmenleri Hasibe Sakallı’nın koordinesinde lösemili kardeşlerini mutlu etmek isteyen minikler, bileklik ördü. Sadece bileklik hediyesiyle kalmayan minikler, bir video klipte hazırlayarak lösemili kardeşlerine moral verdiler.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Okul Müdürü H.Arif Yalçın: “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda çocuklarımızın fiziki ve sosyal hayatlarında yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek ve onlara destek olmak amacıyla okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutladık. LÖSEV' in kuruluş amacı lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir. Türkiye'de her yıl 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakıf gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerimiz lösemi tedavisi gören kardeşlerine yaptıkları resimler, yazdıkları şiirler ve çektikleri video mesajları ile destek olmaya çalıştılar. LÖSEV' in kuruluş amacı lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir. Türkiye'de her yıl 2000 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakıf gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerimiz lösemi tedavisi gören kardeşlerine yaptıkları resimler, yazdıkları şiirler ve çektikleri video mesajları ile destek olmaya çalıştılar. Ayrıca kendi elleri ile hazırladıkları hediyeleri de Lösev'e gönderdiler. Başta Dr Üstün Ezer olmak üzere tüm Lösev çalışanlarına teşekkür eder okulumda bu etkinliğe destek veren öğrencilerimi tebrik ederim” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@