Minikler 112 Acil Çağrı Merkezini Ziyaret Etti

112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım etkinlikleri kapsamında Gevher Hatun Anaokulu Lale sınıfı öğrencileri 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

banner491
Minikler 112 Acil Çağrı Merkezini Ziyaret Etti
banner567

112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım etkinlikleri kapsamında Gevher Hatun Anaokulu Lale sınıfı öğrencileri Müdür Yardımcısı Melek Akdemir ve Lale sınıfı öğretmeni Fatma Gülcan ile birlikte 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti.

Minik misafirlere, Karaman 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Muhammed Yunus Taş ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu eşliğinde hizmet binasının bahçesinde etkinlik için hazır bulundurulan ambulans ve itfaiye araçları, sağlık ve itfaiye görevlileri tarafından sunum yapıldı. Ambulansta kullanılan malzeme ve araçların kullanımı konusunda görevli sağlık personeli tarafından bilgiler verildi. Karaman Belediyesi itfaiye aracını da inceleyen öğrenciler itfaiye ile ilgili bilgiler verilmesinin ardından su tabancası ile su sıkarak farklı bir deneyim yaşadı. Ambulans ve itfaiye araçlarının incelenmesinin ardından acil çağrıların karşılandığı 112 Acil Çağrı Merkezini gezen öğrencilere personel Tuba Tapırdamaz tarafından "Hangi durumlarda 112'yi aramalıyız?" "112 Acil hattı nasıl çalışıyor?" ve kurumun işleyişi hakkında devreye alınmış olan Sağlık, İtfaiye, Jandarma, AFAD ve Orman birimleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Gevher Hatun Anaokulu Lale sınıfı öğrencileri, Jandarma biriminde görevli personel aracılığıyla konsollara oturarak acil çağrının nasıl karşılandığını uygulama yaparak yerinde gördü.

Yapılan geziden oldukça memnun kalan öğrencilere toplantı salonunda ikramlar ve çeşitli hediyeler eşliğinde 112 Acil Çağrı Merkezi animasyon filmleri izletildi. 112 Acil Çağrı Merkezini gezen, çalışma şekli hakkında bilgilendirilen ve 112 acil numarasının önemi anlatılan misafirlerle birlikte toplu fotoğraf çekimi sonrası ziyaretleri sonra erdi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535