banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

banner722

Minikler, Geri Dönüşümden Ürettikleri Elbiseleri Sergilediler

‘21. Yüzyıl Yeşili Unutmamalı’ başlıklı e-Twinning projesi kapsamında yıl sonu gösterisi yapan İbrahim Bey İlkokulu anasınıfı öğrencileri, geri dönüşüm malzemeleriyle yaptıkları materyalleri sergilediler.

YEREL 03.06.2022, 15:02 04.06.2022, 12:07
259
Minikler, Geri Dönüşümden Ürettikleri Elbiseleri Sergilediler
banner762

Türkiye Çevre Haftası, çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin topluma yayılması amacıyla 1-7 Haziran'da, "Sıfır Atık" temasıyla kutlanıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve 1 Haziran'da başlayan Türkiye Çevre Haftası'nda İbrahim Bey İlkokulunun ortağı olduğu Polonya, İtalya ve İspanya ile yürütülen ‘21. Yüzyıl Yeşili Unutmamalı’ başlıklı e-Twinning projesi kapsamında atık yönetimi, geri dönüşüm, çevre bilinci, tarım faaliyetleri, doğa temizliği, kamp faaliyeti, doğa yürüyüşleri gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Fikret Onhan’ın katıldığı programda, İbrahim Bey İlkokulunun okulöncesi öğrencileri "Sıfır Atık" temasıyla oluşturdukları ürünleri sergilediler.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Fikret Onhan stantları tek tek gezerek sergi hakkında projeyi gerçekleştiren öğretmenlerden bilgi aldı.

Sergi sonrasında sahneye çıkan minik öğrenciler geri dönüşümden ürettikleri elbiseleri giyerek davetlilerin beğenisine sundu.  Kartondan ve poşetlerden oluşan elbiseleri giyen minikler renkli görüntüler oluşturdu.

Program, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde görevli personeller tarafından öğrencilere Sıfır Atık Projesi ve geri dönüşüme ilişkin videolu bir sunum yapılmasının ardından öğrencilere verilen hediyelerle sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@