banner629

Miniklerden “Çanakkale Zaferi” 18 Mart Gösterisi

Karaman’da Yunus Emre Konferans Salonunda “18 Mart Çanakkale” gösterisi yapıldı.

banner491
Miniklerden “Çanakkale Zaferi” 18 Mart Gösterisi
banner567

Programda Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Kardelen Kreş Müdürü Zeliha Akça açıklama yaptı.

Zeliha Akça Yaptığı açıklamada; “Bugün Çanakkale zaferinin 104. Yıl dönümünü kutluyoruz. Çanakkale, bir milletin varoluş mücadelesidir. Bir düğüne gider gibi kurşunlara atılan kahraman askerimizin destanıdır. Bu zafer, anaların biricik evlatlarını bağrına basıp; başına kurbanlık koyun gibi kına yakıp cepheye gönderdiği bir savaştır.

Bu zafer oğlunu cepheye gönderirken söylediği şu sözlerle Nene Hatun Türk insanındaki manevi gücün derecesini göstermiştir.
“Hüseyin’im, yiğit oğlum dayın Şıpka da, baban Dömeke’de, ağabeylerin Çanakkale de şehit düştüler. Bak son yongam sensin. Eğer minareden ezan sesi kesilecekse, camilerin kandilleri sönecekse sütüm sana haram olsun öl de köye dönme. Bu gün bu cennet vatanımızda göğsümüzü kabartarak korkusuzca yaşıyorsak bunu Çanakkale de, Sakarya da gözünü kırpmadan şehitliğe koşan atalarımıza borçluyuz. Çanakkale Zaferi; Eğer bayrak inecekse ezan susacaksa gelme oğul! Diyen anaların zaferidir.
Çanakkale; İmkânın değil imanın zaferidir.
Çanakkale Şehitlerimizin minnetle anıyoruz.

Bu gün bu ülkede yaşayan herkes, özgürlüğünü şehitlerimize borçludur. Toprağın her bir karışı Mehmet Akif Ersoy’un “Şu Heda Fışkıracak Toprağı Sıksan Şu Heda” mısrasın da ifade ettiği üzere şehit kanlarıyla sulamıştır.

Çanakkale müdafası yapılmış ve kazanılmıştır. Atalarımız üzerine düşeni kat kat fazlası ile yerine getirmişlerdir. Lakin vazife onlar için bitmiş bizim için başlamıştır.

Bizler Çanakkale de kanını seve seve akıtmış şanlı ecdadımızın ne için şehit olduğunu her zaman hatırlamalı ve gelecek nesillere bunu fırsat buldukça anlatmalıyız.

Çocuklarımızın gelişimlerinde hava, suya, besine, sevgiye, düzenli, aile ve sağlıklı bir toplum yaşantısına ihtiyacı olduğu kadar tarihini de öğrenmeye ihtiyacı vardır.

Çocuklarımıza Vatan, Millet, Bayrak sevgisini de kazandırma amacını taşıyan Özel Kardelen Kreş ve Gündüz Bakım Evi, her fırsattan faydalanarak onların milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlılığının geliştirilmesine yardımcı olur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 13:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner654

banner653

banner612

banner590