banner464

Motivasyon ve Manevi Destek İçin İmza Attılar

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğü ile İl Müftülüğü el ele verdi

Motivasyon ve Manevi Destek İçin İmza Attılar

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğü ile İl Müftülüğü el ele verdi

31 Aralık 2012 Pazartesi 16:00
644 Okunma
Motivasyon ve Manevi Destek İçin İmza Attılar
Karaman İl Müftülüğü'nden konuyla ilgili açıklamasında;''26 Aralık 2012 tarihinde Karaman İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında Sevgi Evlerinde bir toplantı yapıldı.

Yapılan toplantıya İl Müftümüz Nuri Değirmenci,  İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kınay, Vaizler Murat Eroğlu, Sırrı Fuat Ateş, Zübeyde Okuyucu, Ümmühan Şimşir ve Din Hizmetleri Uzmanı Hediye Yalvaç katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar adına İl Müdürü Hasan Erkan,  Huzurevi Müdürü Abidin Sever, Çocuk Evi Müdürü Mustafa Pembe, Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürü Ali Şener, Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sefer Yağcı, Sevgi Evleri Müdürü Rıza Çoban katıldı.
Bu anlamda Karaman İl Müftülüğü ’nün Huzurevi, Yapılan toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında 2011 yılında imzalanan Protokol ele alınmış, Karaman İl Müftülüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün karşılıklı dayanışma ile vatandaşlarımıza daha nitelikli hizmet ulaştırılmasına yönelik çalışmalar yapmasına karar verilmiştir.
Sevgi Evleri, Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ve diğer birimlere düzenli olarak irşat faaliyetlerini daha da arttırması, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev yapan personelin motivasyonunun arttırılması ve manevi destek sağlanması hususu da gündeme alınmıştır.
Toplantıda bir konuşma yapan İl Müftüsü Nuri Değirmenci: “Burada Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalanan Protokol çerçevesinde bir araya geldik. İki kurumda bu önemli görevleri yürütecek personelin tanışması, kurumların birbirini daha iyi tanıması, iki kurum arasında işbirliğinin arttırılması, hizmet alanlarının genişletilmesi hususlarının ele alınması bizim için çok önemli. İnşallah birbirimizle diyalog içinde bu hizmetleri en güzel şekilde yürüteceğiz.” dedi.
 

Son Güncelleme: 31.12.2012 23:42
Yorumlar