banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Mustafa Cem Kağnıcı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

YEREL 17.03.2020, 17:23
62
Mustafa Cem Kağnıcı’nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
banner762

Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl dönümü. İtilaf Devletleri’ne karşı 1915-1916 yılları arasında muhteşem bir azim ve mücadele ile kazandığımız 18 Mart Çanakkale Zaferi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün askerlerine “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hakim olabilir.” Dediği Türk ulusunun tarih yazdığı, akarsuların, denizlerin kan kırmızı renk ile boyandığı, vatan topraklarımızın aziz şehitlerimizin kanları ile sulandığı, düşmanın düşmana olan saygısını tüm Dünya’ya gösterdiği çok önemli tarihi bir zaferdir.

Çanakkale zaferi farklı farklı etnik milletlerden oluşan Dünya’ya ulus olma bilincinin aşılandığı, Anadolu halkının topuyla, tüfeğiyle, kanıyla, canıyla verdiği büyük mücadele ve Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve çok güçlü bir lider olarak çıkışı açısından da büyük bir öneme sahiptir. Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluş sürecinde bir dönüm noktası olan bu şanlı zafer ile 1.Dünya savaşının çehresini değiştirerek Türk ulusu tüm uluslara “Çanakkale Geçilmez” mesajını net bir şekilde vermiştir.  Milletimiz bu destanın ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalizme karşı bağımsız bir devlet kurmayı başarmış ve tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına örnek olmuştur. Dün milletimiz nasıl tarih yazmışsa bugün de onların torunları olan bizlerde vatanımızın bir karış toprağını hiçbir kuvvete teslim etmeyiz.

Bu topraklarda güvenle, bağımsız ve onurlu şekilde yaşamamız için eşi benzeri olmayan bir kahramanlıkla mücadele veren başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını düşünmeden feda eden Çanakkale şehitlerimizi, terör odakları ile mücadele ederken gencecik bedenleri toprağa düşen fedakâr evlatlarımızı her zaman kalbimizde taşıyacağız. Ocaklarına, yüreklerine düşen ateşi “vatan sağ olsun” sözleri ile kucaklayan şehit yakınlarımıza, bu büyük zaferin yıl dönümün de bir kez daha şükranlarımı sunarken, tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:33
Güneş 06:53
Öğle 12:37
İkindi 15:42
Akşam 18:11
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@