banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Mutlu: “Diyanetimizin de Başkanımızın da Yanındayız”

Diyanet-Sen Karaman Şube Başkanı Ali Şahin Mutlu bir basın açıklamasında bulundu.

banner809
YEREL 27.04.2020, 10:46
309
Mutlu: “Diyanetimizin de Başkanımızın da Yanındayız”
banner762


 

Diyanet-Sen Karaman Şube Başkanı Ali Şahin Mutlu, Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye’nin en köklü ve saygın kuruluşlarından birisi olduğuna işaret ederek, “Kurumumuzun saygıdeğer Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’anda lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” dedi.

Diyanet-Sen Karaman Şube Başkanı Ali ŞAHİN Mutlu İnsan Hakları Derneği’nin, Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’anda lanetlendiğini söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunmasını kınadı.

Konuyla ilgili bir basın açıklam ası yapan Mutlu, Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye’nin en köklü ve saygın kuruluşlarından birisi olduğunu belirterek, “Kurumumuzun saygıdeğer Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde İslam’ın en temel yasaklarından birisi olan zina ve eşcinselliğin Kur’an da lanetlendiğini söylemesinden dolayı sözde İnsan Hakları Derneği tarafından suç duyurusunda bulunulmasını kınıyor, Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

“DİYANETİMİZE VE ONUN SAYGIDEĞER BAŞKANINA YAPILAN ACIMASIZ SALDIRILARA KARŞIYIZ”

Diyanet-Sen olarak dün olduğu gibi bugün de ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanetimize ve onun saygıdeğer başkanına yapılan acımasız saldırılara karşı olduğumuzu tek dil ve söylemle dünyaya haykırdıklarını ifade eden Mutlu, “İslam’ın en temel yasaklarından olan zina ve eşcinselliğin Kur’an’da lanetlendiğini Diyanet İşleri Başkanımız söylemeyecekte kim söyleyecek. Zinanın ve eşcinselliğin zararları ortadayken insan hakları bahane edilerek bunun söylenmesine bile tahammül edilememesi neyin şımarıklığı ve azgınlığıdır. Herkes tarafından bilinmektedir ki sigara sağlığa zararlıdır. Birilerinin sigara içmesi sigaranın sağlığa zararlı olduğu gerçeğini değiştirmez. Sigara sağlığa zararsızdır da diyemezler. Zinanın eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken birileri zina yapıyor diye bunu normal görmemizi bizden kimse beklemesin. Kanunda bu yaptığınız suç olmaya bilir ancak bunun zararları ortadayken siz rahatsız oluyorsunuz diye başımızı kuma gömmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“TOPLUM YAPIMIZA UYGUN DÜZENLEMELER YAPILMALI”

Diyanet-Sen Şube Başkanı Ali Şahin Mutlu  Zina ve eşcinselliğin ferdi ve toplumsal zararları ortadayken bazı sözleşmelerle bunların suç olmaktan çıkarılması ve Türkiye’nin de bu sözleşmelere taraf olmasının toplumda onarılması zor zararlar açacağına değinerek, “Bu kişilerin, Yüce Kitabımız Kur’anda bunlarla ilgili ayetlerin söylenmesine bile tahammül edememesi bu sözleşmelerden aldıkları güç iledir. Yine bu güç iledir ki Türkiye’nin bu konuda en yetkili kişisi Diyanet İşleri Başkanı’nın yaptıklarının zararlarını söylemesinden dolayı onun hakkında suç duyurusunda bulunma ve görevden alınmasını talep etme cüretini gösterebiliyorlar. Devlet yetkililerimizi toplum yapımızı dinamitleyen bu tür sözleşmelere imza atmak yerine kendi toplum yapımıza uyan düzenlemeler yapmaya davet ediyoruz” dedi.

“DİYANET ÜMMET COĞRAFYASI İÇİN TEK UMUTTUR”

Diyanetin ümmet coğrafyası için tek umut olduğunun altını çizen Mutlu, şöyle dedi:

“Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız. Ne refahtan bahseden bir millet oluruz, ne de ezanı Kur’an-ı dinleye bilen bir millet oluruz. Bağımsızlığımızın sembolleri tek tek ellerimizden kayar gider. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir. Dillerinden kin dökülenlerin Diyanet’e dair tek bir olumlu cümle kurmayanların Diyanet’in kucaklayıcı, yapıcı, aydınlatıcı ve aydınlık yüzünü görmeleri de imkânsızdır. Vatanlarını yabancılara şikâyet edenler bilmelidir ki “Vatanlarını yaşanmaz bilenler, vatanlarını yaşanmaz kılanlardır”

“DİB BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Mutlu, dönem dönem asılsız bahanelerle Diyanet İşleri Başkanlığının ve onun değerli başkanlarının yıpratılmaya çalışıldığını da hatırlatarak, “Sözde insan hakları derneğinin bu kişilerin avukatlığını yaparak Diyanet İşleri Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunmasını kınıyor sonuna kadar Diyanet İşleri Başkanımızın yanında olduğumuzun bilinmesi istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:09
Güneş 07:34
Öğle 12:41
İkindi 15:16
Akşam 17:37
Yatsı 18:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@