banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Öğrenciler, 15 Temmuz Destanını Yaptıkları Resimlerle Anlattı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Bakanlığının ülke genelindeki Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda düzenlediği "Türkiye Aşkına" konulu resim yarışmasında il derecesi alan öğrenciler, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından ödüllendirildi.

YEREL 20.07.2022, 15:43 20.07.2022, 15:50
129
Öğrenciler, 15 Temmuz Destanını Yaptıkları Resimlerle Anlattı
banner762

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen 15 Temmuz Resim Yarışması’nda yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren Mümine Hatun Ortaokulu öğrencisi Aleyna Evcen ve Mevlana Ortaokulu öğrencisi Ela Nur Uçar, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek ödüllerini aldı.

Okul yöneticileri ve ailelerinin öğrencilere eşlik ettiği ziyarette İl Müdürü Mehmet Çalışkan, derece alan öğrencileri tebrik etti. Türk milletinin 15 Temmuz’da kadınıyla erkeğiyle tek vücut olarak ülkeyi savunduğuna dikkat çeken Mehmet Çalışkan, Türkiye’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiğini söyledi. Çalışkan, “Ülkemizin huzur ve refahına göz diken hainlerin 15 Temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara dökülen milyonların bastırdığı bir destandır ve demokrasi zaferinin günüdür 15 Temmuz. Şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu destanı nesilden nesile aktarmak, öğrencilerimize demokrasi bilincini, vatan, millet ve bayrak sevgisini kazandırmak amacıyla Bakanlığımızın “Türkiye Aşkına” temasıyla düzenlediği bu anlamlı yarışmada derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrencileri ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@