banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Öğrenciler Deprem Anını Simülasyon Tırında Yaşadı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okul yöneticileri ve öğrenciler Karaman İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından düzenlenen deprem simülasyon eğitimine katıldı.

YEREL 20.10.2021, 14:45 20.10.2021, 14:46
170
Öğrenciler Deprem Anını Simülasyon Tırında Yaşadı
banner762

“13 Ekim Dünya Afet Risklerini Azaltma Günü” dolayısıyla, 11-24 Ekim 2021 tarihleri arasında ‘Afet Risklerini Azaltma’ teması ile AFAD İl Müdürlüğü deprem simülasyon tırı Karaman’daki okul yöneticileri ve öğrencilerle buluştu.  

Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen programda AFAD İl Müdürü Şerife Han etkinlikle ilgili yapılan kısa bir bilgilendirmede bulundu.  Ardından olası bir depremde yapılması gerekenler konusunda okul yöneticilerine ve öğrencilere uygulamalı eğitim olarak eğitim verildi.

Öğrencilerde deprem bilincini geliştirerek deprem korkularını yenmeyi ve deprem sırasında neler yapmaları gerektiği konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan eğitimde öğrencilerin yaşadığı korku gözlerden kaçmadı.

Etkinlik haftası süresince kentin farklı noktalarında gerçekleştirilmesi planlanan simülasyon eğitimi okul yöneticilerine AFAD İl Müdürlüğü tarafından hediye edilen AFAD çantaları ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@