banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Öğrenciler Gökyüzünü Seyre Daldılar

Bayır İlk ve Ortaokulunda düzenlenen Gökyüzü Gözlem Şenliği’nde öğrenciler, Ay ve diğer gök cisimlerini teleskopla gözlemlediler.

YEREL 21.06.2021, 14:40 21.06.2021, 15:03
233
Öğrenciler Gökyüzünü Seyre Daldılar
banner762

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın katılımıyla gerçekleşen program kapsamında Yunus Emre Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Kadir Yetiş ve Temizel- Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan Atçeken tarafından öğrencilere gezegenler, yıldızlar ve galaksiler hakkında sunum yapıldı.

Bu tür etkinliklerle öğrencilerin merak ve keşfetme duygusunu artırmayı hedeflediklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan “Tarih boyunca gökyüzünün bilinmeyenlerine karşı insanlığın daima büyük bir ilgisi olmuştur. Köklü geçmişimiz, bu alanda dünyaya yol gösteren Ali Kuşçuları, Uluğ Beyleri, Takiyüddinleri yetiştirdi. Gayretimiz ve temennimiz odur ki bu tür etkinlikler sayesinde bilimle, teknolojiyle ve astronomiyle ilgilenen siz gençler gelecekte bilim dünyasına izler bırakacaksınız. Okul yönetimi ve öğretmenlerimize bu etkinliğe verdikleri katkılar için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra misafirler, Bayır Köyü öğrencileri ve velileriyle birlikte teleskoplarla gökyüzünü inceleyerek gökyüzünün büyüleyici güzellikleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@