banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Öğrenciler Hayallerine Bir Adım Daha Yaklaştı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen 'KMÜ-Umutlar Akademisi’ projesi hayata geçirildi.

YEREL 25.03.2022, 17:07 25.03.2022, 17:08
366
Öğrenciler Hayallerine Bir Adım Daha Yaklaştı
banner762

Geçtiğimiz ay KMÜ ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokol ile lise son sınıfta okuyan öğrencilerin üniversiteyi ve hedefledikleri bölümleri daha yakından tanımalarının yanı sıra istedikleri derslere katılabilmelerinin önü açıldı.

Protokolün imzalanmasının hemen ardından KMÜ Yunus Emre Yerleşkesi içerisinde bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu sekreterlerine projeye ilişkin eğitimler düzenlendi.

KMÜ UMUTLAR AKADEMİSİ HAYATA GEÇİRİLDİ

Eğitimlerin tamamlanması ile birlikte Karaman'da bulunan liselerde öğrenim gören lise son sınıf öğrencileri başvurularının alınmasının ardından hedefledikleri ve hayal ettikleri bölümü yakından tanıma fırsatı buluyor.

Proje ile aynı zamanda öğrenciler üniversitenin akademik ve idari birimlerini, sosyal ve kültürel faaliyetlerini yerinde görme fırsatı yakalıyor.

Hayallerine ve hedefledikleri bölüme bir adım daha yaklaşan öğrenciler projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@