banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Öğretmenler Hazırladıkları Eseri Meslektaşlarına Armağan Etti

Özel Karadağ Koleji öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle hazırlamış oldukları “İyi ki Öğretmenim” adlı eseri tüm meslektaşlarına armağan etti.

YEREL 24.11.2021, 10:32
282
banner762

Işığını Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ten alan Özel Karadağ Koleji öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel olarak tüm öğretmenlere armağan olacak bir eser hazırladı.

Söz ve müziği Atakan Koçak, Erkan Tümer ile Gamze Nur Uysal’ın hazırlamış olduğu “İyi ki Öğretmenim” adlı eser Özel Karadağ Koleji öğretmenleri tarafından seslendirildi.

Bugüne özel olarak hazırlanan Eser YouTube platformu üzerinden ve Özel Karadağ Koleji’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Öğretmenin toplumdaki yerinin anlatılmasına gerek bile yoktur. Kimi zaman bir anne, kimi zaman bir baba, yeri geldiğinde arkadaş. Odur eli öpülen, fedakar insan. Bir insanın ömrü boyunca unutmadığı, yaşamına en büyük izi bırakmış kişi. Çevrede görülen her iş, her meslek bir öğretmeninin eseri ve 24 Kasım 1928, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanını resmi olarak aldığı tarih.

O günden beri tüm dünyada 5 Kasım günü kutlanan öğretmenler günü, ülkemizde 24 Kasım olarak kutlanmaktadır. Unutmayınız ki, Türkiye Cumhuriyeti, çağı, bilimin ışığında öğretmenlerin gayreti ile yakalayacaktır. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımızla.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@