banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Öğretmenlere Yapay Zekâ ve 3 Boyutlu Yazıcı Eğitimi Verildi

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından desteklenen proje ile öğretmenlere yapay zekâ ve 3 boyutlu yazıcı eğitimi verildi.

YEREL 08.04.2022, 10:01 08.04.2022, 10:03
312
Öğretmenlere Yapay Zekâ ve 3 Boyutlu Yazıcı Eğitimi Verildi
banner762

Ekim ayında MEVKA Teknik Destek Programı kapsamında başvurusu yapılan ve Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Yapay Zekâdan 3 Boyutlu Tasarıma" Projesi hibe desteği almaya hak kazanmıştı.

Mevlana Kalkınma Ajansının teknik destek sağladığı proje ile Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapmakta olan bilişim teknolojileri ve tasarım teknolojileri öğretmenleri öncelikli olmak üzere, gönüllü öğretmenlere yönelik yapay zekâ ile ilgili giriş eğitimi, solidworks ile 3 boyutlu yazıcı eğitimi verildi.

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim alan öğretmenleri ziyaret eden İl Eğitim Müdür Vekili İsmail Kılınç kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Öğretmenlerin çağın gereklilikleri doğrultusunda donanımlı olmasının önemli olduğuna dikkat çekerek yapay zekâ teknolojilerine ilginin arttırılması için bu eğitimin günde 7 saat üzerinden 10 günde toplam 70 saat olarak gerçekleştiğini ifade etti.

İsmail Kılınç, “Mevlana Kalkınma Ajansının teknik destek sağladığı projemiz ile öğretmenlerimizin 3D yazıcı teknolojilerini kullanarak tasarım yapmaları için önce 5 günlük eğitim gerçekleştirildi. Diğer 5 günlük sürede ise yapay zekâya giriş eğitiminin yanında bilgisayar destekli tasarım uygulamaları, 3 boyutlu yazıcıların kullanım alanları, 3 boyutlu yazıcı kullanarak 3 boyutlu materyal tasarlama ve ürün çıktıları üretme süreçlerini kapsayan eğitimlere devam edildi. Öğretmenlerimize önemli katkılar sağlayacak bu projede bizlere teknik destek sağlayan Mevlana Kalkınma Ajansına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@