banner464

Pancar Kota Devri Çözüme Kavuştu

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, “Milletvekillerimizden tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Pancar Kota Devri Çözüme Kavuştu

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, “Milletvekillerimizden tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

01 Şubat 2017 Çarşamba 12:50
3243 Okunma
Pancar Kota Devri Çözüme Kavuştu

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, pancar kota devri hakkında basın açıklaması yaptı.

Muğlu yaptığı açıklamada; “Karaman'da 2017 yılı için Pancar Kotalarının Devrinin Yasaklanması üreticilerimizde büyük mağduriyetler oluşturmuştu, bu konun çözülmesi, mağduriyetlerin giderilmesi konusunda görüşmelerimiz sonucu kota devri yasağı 2017 yılı için çözüme kavuşturulmuştur.

Bu konunun çözülmesinde katkı sağlayan TBMM Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanımız Recep Konuk'a Milletvekilimiz Recep Şeker'e AK Parti İl Başkanımız Nazmi Ünlü'ye Odamız ve tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.

2017 Yılı Üretim Kotalarının Dağılımı ve Taahhüt Alımı Uygulama Esaslarının IV maddesinde yer alan Genel Hükümler ana başlığı altındaki 2. bendi; "2017 yılında, adına kota tahsis edilen üreticiler kota haklarını aile bireyleri (Anne, baba, eş, çocuk, kardeş, kardeş çocukları, baba, babaanne ve torun haricinde hiç kimseye devredemeyeceklerdir. Kota devir alanlar kotalarını başkalarına devredemezler." hükmü bu yıla mahsus olmak üzere uygulamadan kaldırılmıştır.

2017 yılına mahsus olmak üzere, söz konusu maddenin 3. bendi; "Aynı Ziraat Bölge Şefliğine bağlı üreticiler kotalarını bir başka üreticiye, kota devir belgesi düzenlemek suretiyle devredebileceklerdir. Kota Devir belgesi her üretici için ayrı ayrı düzenlenecektir. Ancak 2017 Yılında Kota devralan üreticiler kotalarını bir başka üreticiye devredemeyeceklerdir. Kota devir edecek şahsın bizzat kendisi nüfus cüzdanıyla bölgeye gelerek Kota Devir Belgesini imzalayacak, kimlik fotokopisi Kota Devir Belgesine eklenecek Köy Muhtarı ve Ziraat Bölge Şefi tarafından da onaylandıktan sonra kota devir işlemi tamamlanmış olacaktır. Kota Devir Belgeleri Ziraat Bölge Şeflikleri arşivlerinde titizlikle muhafaza edilecektir." şeklinde düzenlenmiştir.” dedi.

Son Güncelleme: 01.02.2017 13:34
Yorumlar