banner464

PİRİ REİS VADİSİNDE 166 KONUT SATIŞA ÇIKIYOR

Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Doğukışla’ya yapılan Piri Reis Vadisi projesinden 166 konut satışa çıkarılıyor.

PİRİ REİS VADİSİNDE 166 KONUT SATIŞA ÇIKIYOR

Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Doğukışla’ya yapılan Piri Reis Vadisi projesinden 166 konut satışa çıkarılıyor.

28 Eylül 2016 Çarşamba 17:40
3932 Okunma
PİRİ REİS VADİSİNDE 166 KONUT SATIŞA ÇIKIYOR
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TOKİ tarafından yaptırılan Piri Reis Vadisi projesinin ilk etabının tamamlanmak üzere olduğunu bildirerek, konut satışlarının 17 Ekim ve 8 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Başkan Çalışkan 1. Etapta 166 konutun satışa çıkarılacağını belirterek: “Karaman tarihinin en prestijli konut projelerinden biri olan Piri Reis Vadisi projesinde ilk etap çalışmaları tamamlandı. 1. Etapta ki 166 konut, 17 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında satışa çıkacak. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız bu tarihler arasında Halk Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilecekler. Müracaatlar; Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları, En az % 40 Engelli vatandaşların başvuruları ve diğer konut alıcı adaylarının başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategoride kabul edilecek. Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olması durumunda ise noter huzurunda 15 Kasım 2016 tarihinde kura çekilecek. Ülkemizde örnek olacak ve birçok toplu konut projesine rehberlik edecek olan bu dev proje; sahip olduğu sosyal donatıları, ticaret alanları ve tabiatıyla bulunduğu bölgeye sosyal ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak ve canlılık getirecek. Ben şimdiden Piri Reis Vadisi’nden konut sahibi olacak hemşehtilerime hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, tüm Karaman halkına saygılarımı sunuyorum” dedi.

Satış ve konutlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerine ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) adresine başvurabilirler.

TOKİ İnternet Adresi: http://www.toki.gov.tr/AppResources/UserFiles/files/Satis/Karaman/Merkez2/ilan.pdf
 
 
Son Güncelleme: 29.09.2016 10:09
Yorumlar