Prim Ödemesi İçin Son Gün 26 Aralık

SGK, sigorta primlerinin 26 Aralık 2017’ye kadar ödenmesi duyurdu.

banner491
Prim Ödemesi İçin Son Gün 26 Aralık
banner567

Karaman Sosyal Güvenlik İl Müdürü Serdar Fındık, asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerin sigorta primlerini ertelediklerini hatırlattı.

2017 yılı Şubat ayına ait sigorta primlerinin 26 Aralık 2017’ye kadar ödenmesi gerektiğini belirten Fındık, şunları aktardı;

“2016 yılında asgari ücretin 1.273,50.-TL den 1.647,00.-TL ye artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirilmiş ve 2017 yılında da devam ettirilmiştir. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak - Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir.

Ertelenen sigorta primlerinin üçüncüsünün ödeme süresi gelmiştir. Bu nedenle, 2017 yılı Şubat ayına ait sigorta primlerinin 26 Aralık 2017’ye kadar ödenmesi gerekmektedir.

İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır.

Ayrıca, süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir.

Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu olarak iş hayatınızın bolluk ve bereket içinde geçmesini dileriz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581