banner741

banner704

banner590

banner745

banner722

Rafet Akdaş: Kurak Gönüllere Su Serpmeye Devam Ediyoruz!

Karaman Dernekleri Federasyonu, Afrika ve Asya kıtasında yaşayan insanlara yardımda bulunuyor.

YEREL 29.04.2020, 13:53 29.04.2020, 15:38
128
banner712
banner708

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Karaman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Rafet Akdaş; “Derneğimiz 2013 yılında kurulmuş olup hemşerilerimizin teveccühü ile kısa zamanda büyük iş ve icraatlara imza atılmıştır. Her geçen gün hemşerilerimizin katılımı ile çorak gönüllere su serpmeye, Ramazan-ı Şerif’in bereketinden istifade etmeye, hayırda yarışmaya her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyoruz. Bu yıl Korona salgını sebebi ile toplu iftar yemeği gecesi tertip edemiyoruz. Ancak bu sefer duayı Afrika’daki, Asya’daki gariplerin, yetimlerin yüreğinden alıyoruz.

Karaman'ımızın insanının hayırseverliğini uzak diyarlardaki ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara, yetimlere ulaştırarak Karaman’ımızın dayanışma ruhunu ve gücünü tüm dünyaya göstermeye gayret ediyoruz.

Geçen yıl Afrika’daki yetimlere, Arakandaki mazlumlara gönül köprüleri kurmuştuk. Bu seneki Ramazan etkinliklerimizde de Afrika’nın Çad, Nijerya, Kamerun; Asya’nın Pakistan ülkelerindeki yetimhanelerde kalan ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı başından bilitibar iftar ikramında bulunuyoruz ve rabbimiz nasip ederse ayın tamamında bu hizmeti vermek istiyoruz. Çad’daki yetimhanedeki hizmetlerimizde büyük bir özveri ile orada bulunan Karaman’ımızın evladı Recep Tatlı kardeşimizden destek alıyoruz.

Bununla beraber İstanbul'daki ihtiyaç sahibi hemşerilerimizi de ihmal etmiyoruz. Tespit ettiğimiz ailelere kumanya kolilerimizin bir kısmını teslim ettik, yardımsever hemşerilerimizin desteği ile bu hizmetlerimize de devam ediyoruz.

“Hayırda yarışın” düstûru ile hemşerilerimizi hayra teşvik, darlıkta ve bollukta tasadduk etmenin fazileti ile Ramazan-ı Şerif’in bereketinden âzamî derecede istifade etmek için bu mutluluğumuzu hemşerilerimizle paylaşmak istedik.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerifini tebrik eder, huzurlu ve bereketli günlere sağlık ve afiyetle kavuşmamızı temenni ederim” dedi.

Yorumlar (0)
13°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 02 Haziran 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:21
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 20:09
Yatsı 21:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@