banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Rezerv Yatırım Alanlarının Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye’nin sanayi stratejisi doğrultusunda 30.10.2018 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında sanayi yatırımlarının yönlendirileceği hazine arazilerinin tespit edilerek uygun rezerv yatırım alanlarının belirlenmesi kararlaştırılmıştır.

YEREL 13.09.2019, 10:08 13.09.2019, 10:14
406
Rezerv Yatırım Alanlarının Toplantısı Gerçekleştirildi
banner762

Bu kapsamda Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisinin saha çalışması, İl Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji Belgesi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının takdiri doğrultusunda hazine arazilerinden sanayi alanlarının belirlenmesine yönelik yapılan çalışmada Pilot 7 İlden birisi de Karaman olmuştur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından illerde bu çalışmaların Kalkınma Ajansları ve Yatırım Destek Ofisleri koordinasyonunda yürütülmesi belirlenmiştir.

Söz konusu yatırım alanlarının belirlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen ve Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen başlangıç toplantısına; Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, toplantının niteliği, amaç ve gündemi konusunda katılımcıları bilgilendirdikten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından gelen uzmanlar tarafından yatırım alanları çalışması ile mevzuat ve süreç hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir.

Toplantının devamında MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Doğan Ali Onuralp tarafından, Karaman’da yatırım alanlarının mevcut durumu, MEVKA tarafından yapılacak olan “Yer Seçim Etüt Raporu”nun içeriği ve kurumlardan beklentiler ve potansiyel yatırım alanlarına yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı.

Görüş ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: Karaman Valiliği
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
23°
açık
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 06:55
Öğle 12:37
İkindi 15:40
Akşam 18:09
Yatsı 19:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@