banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Rus Heyet Elma Bahçelerini Gezdi

Rusya Federasyonu Federal Veterinerlik ve Bitki Karantina Servisi uzmanlarından oluşan heyet ilimizde elma üretim ve depolama işletmelerinde incelemelerde bulundu.

YEREL 01.06.2018, 10:39
695
Rus Heyet Elma Bahçelerini Gezdi
banner762

4 kişiden oluşan Rus heyetin incelemelerine Bakanlık Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Şehriban Gören ve Meltem Büyükyavuz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Uğur Erkan, Mühendis Ömer Koka, İnspektörler Kadir Eryiğit ve Bekir Kasapçopur ile Akdeniz İhracatçılar Birliğinden Sever Güzelmansur nezaret etti.

Rusya Federasyonuna elma ihraç eden elma bahçesi ve depolama tesislerinin incelendiği bahçelerde; bahçe büyüklüğü, üretim miktarı, depolama ve pazarlama ile ilgili sorulara cevap verilirken; fidanların orjini, üretici kayıt defteri, iyi tarım uygulamaları ile ilgili belge ve sertifikaların suretleri heyete teslim edildi.

Soğuk hava ve paketleme tesislerinde ise karantina zararlılarının bulaşmasını önleyecek tedbirlerin alınıp alınmadığı, karantina zararlılarıyla ilgili tanıtıcı afiş ve broşürlerin bulunup bunmadığına bakıldı. Ayrıca işletme kayıt belgesi, ihracatçı birlikler üyelik belgesi, sözleşme örnekleri elden teslim edildi.

İncelemelerden memnuniyetle ayrılan heyet, Isparta ilinde incelemeler yapmak üzere Karaman’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@