banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Sağlık Çalışanları Yaşlıları Yalnız Bırakmadı

“Ulusal Yaşlılar Haftası” münasebetiyle Karaman İl Sağlık Müdürlüğü ve Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri bünyesinde tedavi görmekte olan yaşlı hastalar ziyaret edildi.

YEREL 22.03.2021, 17:55 22.03.2021, 17:57
172
Sağlık Çalışanları Yaşlıları Yalnız Bırakmadı
banner762

18-24 Mart Ulusal Yaşlılar Haftası vesilesiyle bir dizi ziyaret gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Dr. Celalettin Büyükboyacı, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yrd. Dr. M. Serkan Yurdakul, Evde Sağlık Hizmetleri Doktoru Abdullah Çelik ve Personelleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Evde Sağlık Hizmetleri’nden tedavi hizmeti alan yaşlı hastalar ziyaret edildi.

Haftanın anlam ve önemi ile ilgili olarak Dr. Büyükboyacı; ‘’İnsan hayatının çok özel bir dönemi olan yaşlılık, her insanda değişik bir anlam ifade eder. Yaşlılarımız kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşıyan dün ile bugün arasında köprü kuran, bir toplumun en önemli varlıklarıdır. Bu sebeple yaşlılarımıza olan minnet borcumuzu onlara gereken hassasiyeti göstererek ödeyebiliriz. Onların toplumla bütünleşmesi, daha aktif olmalarını ve yaşama bağlı kalmalarını sağlayacaktır. Yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemlerde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. İçinde bulunduğumuz bu hafta ile onlara vermiş olduğumuz değeri ve önemi her zaman gösterme gayreti içinde olmalıyız’’ dedi.

Dr. Celalettin Büyükboyacı; Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri birimi olarak yaşlılarımızın her konuda sağlıklı olmaları için elimizden gelen bütün gayreti gösterebilmek bizim görevimizdir. Bütün yaşlılarımızın bu vesile ile ellerinden öpüyor saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@