banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Sağlık Hizmetleri Öğrencilerinden Meşguliyet Terapisi Sergisi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ‘İş ve Meşguliyet Terapisi’ sergisi düzenlendi.

YEREL 10.05.2018, 17:41
366
Sağlık Hizmetleri Öğrencilerinden Meşguliyet Terapisi Sergisi
banner762

Öğretim Görevlileri Ali Ceylan ve Serap Kırıcı’nın danışmanlığında hazırlanan sergide 200’e yakın öğrencinin çalışmasına yer verildi. Sergide geriatrik ve engelli bireylerin günlük yaşam aktivitelerine yardımcı 60 adet cihaz tasarımının yanı sıra söz konusu bireylerin gerçekleştirdikleri aktiviteler sonucu ortaya çıkan 50 adet de çalışma yer aldı.

Sergi ile ilgili değerlendirmede bulunan Öğretim Görevlileri Ceylan ve Kırıcı şunları söyledi: “İş ve meşguliyet terapisi olarak da bilinen rekreasyon aktiviteleri; engelli bireylerin bulundukları ortamdan uzaklaşmalarının ve sosyal izolasyonlarının önlenmesi, onların topluma kazandırılması ve hatta onlara meslek edindirmek amacıyla birçok ülkede uygulanan bir yöntem. Biz de tedavi amacıyla kullanılan bu yöntemi öğrencilerimizle birlikte ders kapsamına alarak uygulamak istedik. Emeği geçen bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 17 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@